Picie wody jest nie tylko zdowe, ale i modne. Dziennie powinniśmy wypijać ok. 2 litry płynów (w to wliczając też inne napoje), ale to właśnie woda sprawi, że ugasimy pragnienie najlepiej. Jest też polecana wszystkim tym, którzy się odchudzają. Tak naprawdę jednak wodę powinniśmy pić niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, czy nie. Dzięki niej szybciej pozbywamy się z organizmu tego, co niepotrzebne, lepiej funkcjonujemy, czujemy się lżej i zdrowiej.

Nie wystarczy jednak przytknąć ust do szklanki… Przeczytajcie kilka poniższych rad na to, jak pić dobrze.

1. Pij małymi łykami, bez pośpiechu. Jeśli pijesz wodę zbyt gwałtownie, za szybko przenika do krwi. A to oznacza, że nie nawilży ciała tak, jak powinna.

2. Wodę pij w temperaturze pokojowej.

3. Wodę, którą zamierzasz wypić danego dnia najlepiej podziel na porcje. Pij je w miarę możliwości w równych odstępach.

4. Nie pij dużych ilości wody bezpośrednio przed lub po posiłku. Jej nadmiar rozrzedza soki trawienne i uniemożliwia ich prawidłowe działanie, niepotrzebnie obciążając żołądek. Lepiej wypić połowę po posiłku, a drugą połowę pół godziny później.

5. Najwięcej powinno się spożywać wody średnio lub niskozmineralizowanej i niskosodowej. Zbyt duża ilość minerałów w organizmie też nie jest korzystna, bo mogą odkładać się w wątrobie i nerkach powodując choroby.

6. Unikaj wód smakowych. To tak naprawdę napoje o delikatnym smaku, a nie wody mineralne. Zawierają cukier i aromaty. Znacznie lepiej do czystej wody wrzucać plasterki cytryny lub limonki.