Zmarszczki to dla wielu z nas temat tabu. Niby każda z nas wie, że prędzej czy później pojawią się i na naszej buzi, lecz większość odkłada ten problem zdecydowanie na później. I błąd!

Czy wiesz, że istnieje coś takiego jak dzienne starzenie się skóry? Rano, kiedy występuje niewielki jej obrzęk, wygładzane są zmarszczki mimiczne i napręża się skóra. W tym czasie następuje więc naturalna ucieczka wody przez naskórek, a w wyniku grawitacji i ciągłych ruchów mięśni mimicznych, skóra wiotczeje, szczególnie w górnych partiach twarzy.

Ponadto, w ciągu dnia twoja skóra narażona jest na ciągłe działanie czynników zewnętrznych, takich jak stres, dym papierosowy, promieniowanie ultrafioletowe czy klimatyzacja, co w efekcie wysusza skórę, zmieniając jej koloryt na szarawy i uwidaczniając powstające zmarszczki.

Nie zapominaj, że z biegiem lat, powstające w ciągu dnia zmiany, tylko się pogłębiają. Jeśli więc chcesz się dłużej cieszyć młodym wyglądem, już dziś powinnaś pomyśleć o pielęgnacji nastawionej na walkę z oznakami starzenia.

Zastanawiasz się jednak teraz pewnie, na jakie kosmetyki warto postawić? Według nas godny polecenia jest krem Vichy Liftactiv Supreme dla skóry mieszanej i normalnej, który zapewni ci dzienny efekt liftingu przy ciągłej redukcji zmarszczek i ujędrnieniu skóry. Ponadto natychmiastowo poprawi wyglądu skóry i zredukuje oznaki starzenia, pojawiające się w ciągu dnia.

Jak opóźnić pojawianie się zmarszczek?

A dla lepszego efektu postaw również na Vichy Liftactiv Serum 10 Supreme, Produkt ten skutecznie redukuje 10 oznak starzenia sie skóry, czyli: zmarszczki – głębokie i drobne, ziemistą skórę, smutny wyraz twarzy, nierównomierny koloryt, utrate jędrności, elastyczności i sprężystości, oznaki zmęczenia oraz odwodnioną skórę. Efekt? Widoczny już po 10 dniach!

Jak opóźnić pojawianie się zmarszczek?

Więcej informacji o kosmetykach znajdziesz TUTAJ.