Rozszerzone, zatkane pory to jeden z problemów, z którymi kobiety mierzą się najczęściej. Trudno się go pozbyć, a widok naprawdę nie jest przyjemny. Twarz wygląda jak gęsto usiana czarnymi kropeczkami. Niektóre kobiety wyciskają je same, ale nie jest to dobry pomysł. W ten sposób roznoszą zarazki po całej twarzy i pogarszają stan skóry.

Jak zatem poradzić sobie z rozszerzonymi porami? Oto kilka niezawodnych sposobów. Dzięki nim oczyścisz je i pomniejszysz.

Para na twarz

Para to jedna z najbardziej skutecznych metod. Do dużej miski wlej gorącą wodę i dodaj do niej miętę, rozmaryn, bratek i lawendę. Potem zakryją ją ręcznikiem. Po 5 minutach wsadź pod niego głowę. Pozwól aby para zakryła twoją twarz. Wytrzymaj 10 minut, a potem zrób peeling.

ZOBACZ TEŻ: ŻEGNAJCIE ROZSZERZONE PORY, WYPRYSKI I WĄGRY! TEN ODRAŻAJĄCY TREND TO HIT!

Peeling

Peeling to skuteczny środek w walce z rozszerzonymi porami. Mało tego, jego brak przyczynia się do ich zapychania. To właśnie w porach zagnieżdżają się nieusunięte, martwe komórki. Peeling rób dwa razy w tygodniu.

Krem z filtrem

Kobiety nie zapominają o tym, aby zastosować krem z filtrem na ciało, ale często zaniedbują pod tym względem twarz. To błąd. Brak ochrony przed słońcem sprawa, że skóra pogrubia się. Tym samym pory stają się bardziej widoczne.

Mikrodermabrazja

Marzy ci się twarz niczym u niemowlęcia? Mikrodermabrazja pomoże ci w osiągnięciu tego efektu. Polega ona na złuszczaniu martwego naskórka. Specjalista robi to warstwa po warstwie za pomocą urządzenia z głowicami ścierającymi. Pokrywają je mikrokryształki naturalnego diamentu. To metoda skuteczna, a jednocześnie bezpieczna.

ZOBACZ TEŻ: JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY KREMEM ZA 200 A 20 ZŁ. WARTO SIĘ NAD TYM ZASTANAWIAĆ?

Oczyszczanie

Bardzo ważne jest oczyszczanie twarzy nie tylko z rana i wieczorem, ale także po dużym wysiłku fizycznym. Dzięki temu pozbędziesz się potu i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. W tym celu użył łagodnego żelu.

Maska

Zastosuj maskę na bazie węgla albo glinki. Zadziała w ten sposób, że oczyści pory z oleju i wszystkich nieczystości. Staną się znacznie mniej widoczne. Maskę nakładaj raz w tygodniu.