Każda z nas zna ten ból, kiedy wychodzisz od fryzjera… i chce Ci się płakać. Nowa fryzura miała Ci poprawić humor i rozpocząć nowy etap w Twoim życiu, tymczasem masz ochotę schować się pod swoim łóżkiem i przeczekać, aż przejdą co najmniej dwie pory roku. Spokojnie, nie musisz spędzać w swoich 4 ścianach kolejnych kilku miesięcy. Możesz wesprzeć swoje włosy w procesie porostu. Jak to zrobić? Oto kilka prostych kroków, bez użycia bardzo drogich kosmetyków.

ZOBACZ TEŻ: RÓŻOWE ZŁOTO BĘDZIE NOWYM HITEM W KOLORYZACJI WŁOSÓW?

OLEJOWANIE
Zacznij od ograniczenia szkodliwego wpływu stresu na Twój organizm i domowych kuracji zwanych olejowaniem. Przynajmniej raz w tygodniu, przed myciem włosów, nałóż od czubka włosów aż po końcówki olejną maskę w 100% zrobionej z oleju kokosowego, oliwy bądź oleju arganowego. To domowe spa silnie nawilży i odbuduje wiązania białkowe we włosach. Kilka kuracji i zobaczysz kolosalną różnicę!

MASAŻ GŁOWY
Poproś swojego chłopaka o krótki i delikatny masaż głowy. Możesz też zrobić go sama bądź za pomocą masażerów, jakie znajdziesz w sklepach. Dotyk pobudzi porost włosów poprzez stymulację cebulek i krążenie krwi. Dodatkowym bonusem jest chwila błogiego relaksu.

ODPOWIEDNIA DIETA
Niestety, tłuste i kaloryczne jedzenie odbija się nie tylko na Twojej figurze, lecz także na włosach. Zmień dietę na taką, która składa się z super foodsów (czyli warzyw, owocowych koktajli i naturalnego jedzenia), a nim zauważysz, włosy nie tylko odrosną, lecz także zyskają na objętości i przestaną się rozdwajać.

ZREZYGNUJ ZE ZŁYCH KOSMETYKÓW
Czarna lista jest krzywdzących Cię kosmetyków jest bardzo długa, dlatego nie da się jej wypisać z palca. Przejrzyj swoje kosmetyki i wyrzuć bezapelacyjnie wszystko, co zawiera silikon. Sięgnij też po naturalne szampony i odżywki, które pomogą przywrócić równowagę skórze głowy i oczyszczą ją.

ZOBACZ TEŻ: MITY DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI WŁOSÓW, W KTÓRE NATYCHMIAST POWINNAŚ PRZESTAĆ WIERZYĆ

SKOŃCZ Z… OBCIĄŻENIAMI WŁOSÓW
Myjesz codziennie włosy? Nieustannie farbujesz? Stylizujesz codziennie? Nie pomagasz niestety w ten sposób swoim włosom, a wręcz dodatkowo je obciążasz. Odłóż na jakiś czas lakiery do włosów, suchy szampon, gumę, piankę czy sól morską. Jest jeszcze jedna rzecz – koniecznie zrezygnuj z końskiego kucyka, który robi się na samym czubku głowy. To bardzo mocno osłabia cebulki, którym trudniej się przez to odbudować.

To co, zaczynamy?