Białe zęby jak z okładki… To raczej niemożliwe, bo graficy rozjaśniają zęby to granic możliwości. Można mieć jednak naturalnie ładne, jasne, zdrowo wyglądające zęby. Tylko trzeba o nie zadbać. Jak to zrobić?

Poczytaj kilka rad konsultowanych z dentystą – bezpiecznych i skutecznych!

Pochwal się białym uśmiechem i poleć do Barcelony. Więcej szczegółów pod tym linkiem.

Najprostszym sposobem jest wybielenie zębów w gabinecie dentystycznym. Koszt takiego zabiegu to ok. 1000 zł, ale – niestety – trzeba go powtarzać, w zależności od nowego narastania przebarwień.

Zabieg jest prosty i szybki, ale nie wybieli plomb na przednich zębach. Wszelkie poprawki trzeba wówczas wykonywać na nowo.

Są również dostępne w aptekach i drogeriach zestawy do wybielania zębów w domu. Czy są bezpieczne? Nie dla każdego. Mogą np. spowodować nadwrażliwość zębów i dziąseł. Ich stosowanie warto skonsultować wcześniej ze stomatologiem.

Dużo bezpieczniejsze są pasty do zębów i… regularne szczotkowanie.

Dr Kevin Sands, dentysta hollywoodzkich gwiazd, radzi, by stosować sodę oczyszczoną. Nakładamy ją zmieszaną z pastą (by zneutralizować słonawy posmak) na wilgotną szczoteczkę do zębów.

Pomagają też gumy do żucia, które nie wybielą zębów, ale zapobiegają przebarwieniom. Jeśli więc pijesz kawę czy czerwone wino, sięgnij później po gumę do żucia. Żując wydzielamy więcej śliny, a ta jest naturalną ochroną przed odbarwianiem się zębów. I nie szkodzi zębom! Ksylitol, zawarty w wielu z nich, dodatkowo pomaga w zapobieganiu próchnicy.

Owoce mają naturalne właściwości wybielające. Truskawki na przykład to idealny sposób, by nieco rozjaśnić zęby i usunąć przebarwienia. Po ich zjedzeniu należy jednak umyć zęby lub chociaż wypłukać je odpowiednim płynem – zawierają przecież kwasy i cukry.

Płucz usta!

W łazience miej fluoryzowane płyny do płukania jamy ustnej. Możesz też zrobić własną mieszankę wybielającą – soda oczyszczona, odrobina wody utlenionej i wybielająca pasta do zębów.

Audrina Patridge, amerykańska aktorka, jest wielką fanką domowego wybielania zębów. Z tego powodu nabawiła się nadrważliwości zębów. Odczuwa ból nie tylko przy jedzeniu gorących czy zimnych potraw – każdy zwykły kęs jest bolesny!

Jessica Simpson narobiła sobie wstydu wyznaniami o tym, że nie szczotkuje zębów, które są jej zdaniem „naturalnie białe i mocne”. Za to często używa płynów do płukania jamy ustnej.

Katy Perry szczotkuje zęby pięć razy dziennie. „Chcę, by były białe jak u Britney Spears!”, powiedziała.

Pochwal się białym uśmiechem i poleć do Barcelony. Więcej szczegółów pod tym linkiem.