Pozowanie do zdjęć to trudny temat. Wiele osób zwyczajnie za tym nie przepada lub czuje się nieswojo za obiektywem. Patrząc na zdjęcia influencerek czasem trudno zrozumieć to, w jaki sposób z tak dużą swobodą udaje im się stworzyć piękną fotografię. Wbrew pozorom wszystko zależy od kilku sztuczek, które pomogą przełamać niechęć i sprawią, że pozowanie do zdjęć będzie przyjemniejsze.

Nie trzeba być profesjonalnym modelem z tysiącami osób obserwujących konto na Instagramie, aby robić dobre zdjęcia. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się na sesję ślubną, wybierasz się na wakacje czy zwyczajnie chcesz odświeżyć swoje zdjęcie w mediach społecznościowych, te wskazówki Ci pomogą.

Co mówią o Tobie zdjęcia, które wrzucasz na Instagram? Psycholog wyjaśnia ich ukryte znaczenie

Ćwiczenie to pierwsza rzecz, która pomaga oswoić się z aparatem i sprawdzić ujęcia, które najbardziej Ci odpowiadają. Możesz spróbować zrobić kilka zdjęć przed lustrem, dzięki temu sprawdzisz różnorodne pozy, na których wyglądasz najlepiej. Możesz później spróbować odtworzyć to na sesji z fotografem.

Zamiast przyjmować jedną pozycję, kiedy ktoś chce zrobić Ci zdjęcie, spróbuj pozostać w ruchu. Dodaj do tego uśmiech, pamiętaj, że fotografowanie się powinno sprawiać Ci radość. Bardzo często okazuje się, że zdjęcia robione spontanicznie są o wiele lepsze niż samo stanie i uśmiechanie się.

Wraz z przemieszczaniem się nie pozostawaj z jedną wybraną pozą przez cały czas trwania sesji. Zmieniaj ułożenia rąk, oprzyj się o poręcz, przesuwaj ciężar ciała z jednej nogi na drugą, zmieniają sposób ułożenia głowy.

Katarzyna Zielińska o swoich wstydliwych, starych zdjęciach: Byłam bardzo kolorowa

Kolejną wskazówką, która pomoże w swobodnym pozowaniu są rekwizyty. Zazwyczaj kiedy ktoś robi nam zdjęcie nie wiemy co zrobić z dłońmi. Najprostszym sposobem jest trzymanie torebki lub okularów przeciwsłonecznych. Możesz też zacząć bawić się włosami, to naturalny odruch, dzięki któremu zdjęcie będzie wyglądało naturalnie.