Nie znam osoby, która dzisiaj w profesjonalnym makijażu nie używałaby beauty blendera. Dzisiaj to podstawa przy aplikacji podkładu, korektora, a także pomoc przy blendowaniu rozświetlacza czy bakingu . Codzienne użytkowanie gąbeczki wiąże się nie tylko z nieustannym czyszczeniem, lecz także z niszczeniem się produktu. Jak dbać o tę małą, słodką gąbeczkę, by służyła nam dłużej?

Zawsze używaj mokrej gąbeczki

Gąbeczka jest zaprojektowana tak, by być używaną jedynie na mokro. Ale nigdy nie zostawiaj jej kapiącej, pełnej wody. Zatrzymujesz w ten sposób w niej bakterie, przeciążając tym samym również jej delikatne struktury. To w konsekwencji może doprowadzić do zniekształcenia bądź pękania gąbeczki.

Starannie ją czyść po każdym użyciu

Nie wierz tym, którzy mówią, że beauty blender można myć co 2-3 dni. Po każdym użyciu powinna być dokładnie domyta – w przeciwnym razie zbiera bakterie i zanieczyszczenia, które potem wchodzą w Twoją cerę. A tego nie chcemy. Najlepiej myć je w zlewie bądź pod bieżącą wodą z użyciem olejków bądź mydła z dodatkiem oliwek.

ZOBACZ TEŻ: BEAUTY BLENDER W NATARCIU. WIZAŻYŚCI ZDRADZAJĄ, JAK POPRAWIĆ JEGO SKUTECZNOŚĆ

Uważaj na szybko stygnące podkłady

Mocno kryjące, zapychające podkłady mogą mocno obciążać gąbeczkę. Przede wszystkim dlatego, że bardzo mocno wchodzą w struktury beauty blendera i warto je od razu wyczyścić. Po drugie – część podkładów zawiera silikon, który ciężko doczyścić, przez co gąbeczka traci na swojej sprężystości i miękkości. Kolejny powód, by po każdym użyciu myć gąbeczkę.

Unikaj mycia go w płynie do mycia naczyń!

Vlogerki przekonują, że to szybki sposób na doczyszczenie całego zlewu beauty blenderów. Badania pokazują jednak, że ta taktyka prowadzi do przenoszenia płynu na twarz. Pozostawia też w gąbeczce zapach płynu do mycia naczyń oraz może powodować infekcje skórne.

Nie wyrzucaj używanego beauty blendera

Kiedy jednak stwierdzisz, że czas na nową gąbeczkę, zamiast go wyrzucać, spróbuj dać mu nowe życie w postaci… pomocnika w domowym mani! Wystarczy przeciąć go na pół i używać przy koloryzacji ombre bądź baby boomer.

A jakie są Wasze triki przy użytkowaniu beauty blenderów?