Lato to czas, kiedy kobiety golą się dosłownie obsesyjnie. Czy zastanawiałyście się kiedyś, jak często powinno się to robić? Czy istnieje idealny odstęp czasu między depilacjami?

Dr Francesca Fusco dermatolog z Nowego Jorku twierdzi, że nogi, pachy oraz okolice bikini w razie potrzeby można golić codziennie, jednak jeśli decydujemy się na taką częstotliwość, powinnyśmy robić to zgodnie z pewnymi zasadami. Krótko mówiąc, sprowadza się to do osobistych preferencji oraz rutyny, którą chce się zachować.

ZOBACZ TEŻ: TRIK, DZIĘKI KTÓREMU UNIKNIESZ WRASTANIA WŁOSÓW PO GOLENIU OKOLIC BIKINI

Istnieje tylko jedna sytuacja, w której odradza się tak częste golenie. Jeśli skóra jest podrażniona lub pokryta rankami po poprzednim goleniu. Oznacza to, że jeśli jesteś ambitna i chcesz zachować płynność w goleniu musisz pamiętać o kilku rzeczach. Tylko unikając problemu wrastających włosów, będziesz mogła zachować pożądaną regularność.

Lekarze przestrzegają przed dzieleniem się maszynką oraz jej wielokrotnym stosowaniu. Powinna być wymieniana co najmniej raz w tygodniu. Skórę należy przygotować do golenia. Przed każdym goleniem należy dokładnie ją nawilżyć oraz wykonać peeling. Kuszące może wydawać się również golenie na sucho, ale jest to absolutnie zabronione.

ZOBACZ TEŻ: OTO DLACZEGO PRZED DEPILACJĄ NIE POWINNO SIĘ PRZYJMOWAĆ TABLETEK PRZECIWBÓLOWYCH

Golenie powinno odbywać się w odpowiednim kierunku. Twoja skóra ma tendencję do wrastania włosów? Należy golić je zgodnie z kierunkiem wzrostu. To zminimalizuje ryzyko podrażnienia skóry.