Uwielbiamy pędzle do makijażu i zdecydowanie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Odnosimy wrażenie, że gdyby ktoś teraz nam je zabrał, nie wiedziałybyśmy jak wykonać swój codzienny makijaż… Należy pamiętać o tym, że o pędzle trzeba dbać, gdy poświęcimy czas na odpowiednią pielęgnację, posłużą nam przez wiele lat.

ZOBACZ: JAK CZYŚCIĆ PĘDZLE DO MAKIJAŻU? POZNAJCIE BRUSHEGG

Ostatnio dziennikarze agencji informacyjnej Newseria Lifestyle rozmawiali z Magdaleną Bulińską, regionalnym ekspertem ds. pielęgnacji Douglas, która opowiedziała o odpowiedniej pielęgnacji akcesoriów makijażowych.

Nawet jeżeli nie myślicie o tym na co dzień, na pędzlach znajduje się m.in. martwy naskórek, łój oraz resztki kosmetyków. A to sprzyja namnażaniu się bakterii.

– Regularne czyszczenie pędzli do makijażu jest niezwykle istotną rzeczą, które ma wpływ na stan skóry. Jeśli nie czyścimy regularnie pędzli do makijażu, to często zdarzają się na naszej skórze wypryski prowadzące do stanów zapalnych skóry, niejednokrotnie nie wiemy, co ma na to wpływ, szukamy rozwiązań pielęgnacyjnych czy dermatologicznych, nie zastanawiając się nad tym, czy regularnie czyścimy pędzle do makijażu – mówi agencji Newseria Lifestyle Magdalena Bulińska, regionalny ekspert ds. pielęgnacji Douglas.

style="overflow:hidden;">ZOBACZ: 5 NASZYCH ULUBIONYCH PĘDZLI DO PODKŁADU

Jak czyścić pędzle do makijażu

Akcesoria trzeba czyścić raz w tygodniu, najlepiej z użyciem wody i mydła antybakteryjnego. Ważne jest także, aby w trakcie mycia zamaczać samo włosie, nie należy natomiast polewać wodą czy innymi płynami miejsca stycznej skuwki z trzonkiem pędzla, bo może to doprowadzić do jego rozszczelnienia i poluzowania. Pędzle trzeba też odpowiednio wysuszyć.

– Kładziemy pędzle zawsze poziomo, nigdy nie stawiamy ich pionowo z tego względu, żeby nam nie gniły i żeby jak najdłużej trzymały swoją formę. Czyli po wypraniu pędzla kładziemy pędzel na chusteczce, najlepiej higienicznej, w pozycji poziomej i czekamy na ich pełne wyschnięcie – tłumaczy Magdalena Bulińska.

style="overflow:hidden;">Warto również przypomnieć, że pędzli absolutnie NIE WOLNO suszyć suszarką do włosów ani na grzejniku czy na słońcu. Nie wolno także myć ich w gorącej wodzie. Ciepło mogłoby sprawić, że pędzle straciłyby swój kształt, mogłyby również zacząć gubić włosie.

ZOBACZ: HIT! PĘDZLE DO MAKIJAŻU W KSZTAŁCIE RÓŻDŻKI HARREGO POTTERA! SĄ PRZEPIĘKNE!

A teraz z ręką na sercu – kiedy ostatnio myłyście swoje pędzle?

Jak często należy myć pędzle do makijażu i dlaczego to takie ważne?