Obecnie prawie każdy może skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą wdrożenie nowoczesnych technologii do branży medycznej i opieki zdrowotnej. Na ten moment możesz wygodnie odbyć zdalną konsultację z lekarzem, a także otrzymać zwolnienie lekarskie oraz e-receptę. Jak to możliwe i kiedy warto skorzystać z takiej opcji? Sprawdź!

W ostatnich latach zaszły spore zmiany jeśli chodzi o publiczną oraz prywatną opiekę zdrowotną. Usługi medyczne na odległość są coraz popularniejsze, szczególnie wśród osób starszych i zapracowanych. Na ten moment najwygodniejsze rozwiązanie to e-recepta online, z której skorzystasz praktycznie od ręki po krótkiej rozmowie z lekarzem.

Opieka medyczna przez internet – czy to bezpieczne?

Publiczne i prywatne placówki medyczne coraz częściej proponują kompleksową opiekę zdrowotną na odległość. W wielu przypadkach nie ma konieczności osobistego stawiennictwa u lekarza, aby specjalista mógł przeprowadzić diagnostykę i ustalić sposób leczenia farmakologicznego.

Jeśli mamy problem z przeziębieniem, przewlekłym bólem lub po prostu skończyła nam się recepta na regularnie przyjmowane leki, możemy skorzystać z internetowej konsultacji lekarskiej.

To w 100% bezpieczne, o ile zawsze stosujemy się do zaleceń lekarza i nie bagatelizujemy swoich objawów, które wskazują na poważniejsze problemy zdrowotne. Wystarczy wybrać sprawdzonego lekarza lub placówkę medyczną i umówić zdalną konsultację – telefoniczną lub wideorozmowę przez komunikator internetowy.

Czym właściwie jest e-recepta?

E-recepta to elektroniczny dokument, który jest ogromnym ułatwieniem zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Dzięki temu nie ma konieczności drukowania fizycznej recepty, a to zmniejsza ilość formalności do załatwienia w trakcie wizyty lekarskiej. Dodatkowo internetowe recepty przyczyniły się do rozwoju zdalnych usług medycznych.

Dokument umożliwiający wykupienie leków na receptę składa się z kodu kresowego, kodu dostępu oraz danych o osobie wystawiającej receptę wraz z PWZ (Pozwolenie Wykonywania Zawodu). Dzięki temu farmaceuta wie, że e-recepta jest legalnie wystawiona.

E-recepta. Czym jest? Jak z niej korzystać?

Elektroniczna recepta działa tak samo, jak tradycyjna, ale jest wygodniejsza w realizacji. Wystarczy, że mamy kod recepty i swój numer PESEL. To wystarczy, aby zrealizować zamówienie na leki w dowolnie wybranej aptece.

Jak zdobyć e-receptę online? Krok po kroku

Procedura ubiegania się o e-receptę online jest bardzo prosta. Wystarczy, że masz już wybraną placówkę medyczną i lekarza. Następnie:

  1. Umów zdalną konsultację z lekarzem, wybierając opcję wystawienia e-recepty.
  2. Poczekaj na połączenie z lekarzem, który przeprowadzi diagnostykę i oceni możliwość wystawienia dokumentu.
  3. Po przyznaniu e-recepty odbierz jej kod i zrealizuj w dowolnie wybranej aptece.

Pamiętaj, że e-receptę może zrealizować każdy w Twoim imieniu, o ile otrzyma kod recepty oraz zna Twój numer pesel. To spore udogodnienie, szczególnie dla osób mocno schorowanych.

Artykuł sponsorowany