Instagram to medium, z którego korzysta ponad miliard osób na całym świecie. W naszym kraju w 2018 roku odnotowano 5,6 mln użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie. Instagram stał się medium wywierającym ogromny wpływ na młodych ludzi, którzy inspirują się wyidealizowanymi zdjęciami swoich idoli. Wiele najnowszych badań potwierdza, że media społecznościowe drastycznie obniżają samoocenę i prowadzą do depresjiDlatego w trosce o zdrowie użytkowników, Instagram wprowadził istotną zmianę w aplikacji.

Dlaczego Instagram jest pełen klonów?

W trosce o zdrowie psychiczne użytkowników – istotna zmiana w aplikacji Instagram

Zmiana w aplikacji Instagram polega na wprowadzeniu ograniczeń dotyczących postów reklamujących produkty dietetyczne i zabiegi chirurgii plastycznej. Niektóre z nich będą całkowicie niedostępne, inne zobaczą tylko użytkownicy w wieku 18+. Pierwsze zmiany zostały wprowadzone w ubiegłą środę, a nad ograniczeniami dotyczącymi szkodliwych treści dla użytkowników poniżej 18. roku życia wciąż pracuje grono ekspertów. Specjaliści od Instagrama podkreślają, że większość użytkowników aplikacji to młodzi ludzie, dlatego ważne jest, aby stała się ona przyjaznym miejscem i nie wywierała szkodliwej presji związanej z wyglądem.

Jak mądrze korzystać z Instagrama?

Pamiętajmy, że social media to w dużej mierze festiwal próżności i fałszywy obraz rzeczywistości. Istnieje tak wiele filtrów upiększających i efektów, za pomocą których w mgnieniu oka możemy stworzyć doskonałe zdjęcie. Traktujmy Instagram jedynie jako źródło inspiracji, a nie sens codziennego życia. Nie obserwujmy osób, które wprawiają nas w kompleksy i zaniżają naszą samoocenę. Wreszcie, zacznijmy obserwację rzeczywistości, czyli tego co dzieję się tu i teraz. Świat dookoła nas jest naprawdę o wiele ciekawszy niż wyidealizowane zdjęcia na Insta.

Instagram KONTRA rzeczywistość. Modelka pokazuje, jak powstają jej genialne zdjęcia