Kanadyjski oddział sieci IKEA zaprezentował serię kolorowych kanap „Love Seats” inspirowanych flagami 2SLGBTQ+. Kolekcja została zaprojektowana z okazji świętowania Pride Month, czyli „Miesiąca Dumy”.

Pride Month – kolorowe kanapy IKEA

Po debiucie tęczowej edycji kultowej torby KVANTING szwedzki producent stworzył 10 różnych kanap, który wzorują się na flagach 2SLGBTQ+. Projektanci mają na myśli społeczności, identyfikując się jako aseksualne, transseksualne, biseksualne, lesbijki, panseksualne, transpłciowe, niebinarne oraz two-spirit (termin określający rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, którzy pełnią rolę trzeciej płci). Ponadto każda z poszczególnych kanap została zaprojektowana przez artystę, wspierającego mniejszości seksualne. Za pomysł „Love Seats” odpowiadali – Bianca Daniela Nachtman, Madison van Rijn, Charlotte Carbone i Ali Haidera.

Demi Lovato przyznała, że jest panseksualna. Czuje się częścią społeczności LGBT+

„Chcemy, aby ludzie wszystkich orientacji i o różnych tożsamościach płciowych czuli się dobrze w domu IKEA jak i wszędzie. Nasza współpraca z „Love Seats” jest zgodna z zaangażowaniem w tworzenie społeczności i oddanie głosu naszym współpracownikom i klientom 2SLGBTQ+, aby czuli się mile widziani, szanowani i doceniani za to, jacy są” – czytamy w komunikacie szwedzkiej firmy.

IKEA podkreśliła „bogactwo i różnorodność społeczności 2SLGBTQ+”. Zaznaczono, że „Pride to coś więcej niż tęcza”. Kanapy opisano jako miejsce do celebrowania swojej tożsamości i dzielenia się miłosnymi historiami. „Love Seats” będą wystawiana we wszystkich kanadyjskich sklepach IKEA przez całe lato. Wszystkie dziesięć kolorowych sof to opowieść o artyście lub osobie, którą zainspirował ten projekt.