Obecnie, jak nigdy wcześniej, przykładamy ogromną wagę do swojego wyglądu. Media społecznościowe i zawsze nienagannie prezentujące się gwiazdy, nakładają na nas presję dążenia do ideałów, które nie istnieją w rzeczywistości. Udowadniają to te zdjęcia celebrytów.

Naprawdę trudno sprostać obecnie panującym kanonom piękna. Bezmyślnie wierzymy w to, co widzimy na Instagramie czy okładkach gazet, zapominając, że prezentowane zdjęcia są efektem pracy sztabu profesjonalistów. Przez to, patrząc w lustro — widząc cellulit, rozstępy, czy wypryski na twarzy, wpadamy w kompleksy, stopniowo pogrążając się w depresji.

ŻALIŁA SIĘ, ŻE WYGLĄDA JAK NAJNUDNIEJSZA DZIEWCZYNA NA ŚWIECIE. POMOGLI JEJ

Chciałybyśmy skończyć z mitem perfekcyjnego wyglądu. Nikt z nas nie jest idealny, można wręcz powiedzieć, że jesteśmy perfekcyjnie nieperfekcyjni – każdy z nas ma wady i niedoskonałości.

Wystający brzuszek, problematyczna cera, czy pomarańczowa skórka na udach nie czyni nas mniej wartościowymi. Wszystkie borykamy się z tymi problemami, a poniższe zdjęcia udowadniają, że dotyczą one także największych hollywoodzkich gwiazd.

Vanessa Hudgens

hudgens źródło: FORUM

Selena Gomez

Gomez źródło: FORUM

Ashley Graham

graham źródło: FORUM

Jessica Alba

Alba źródło: FORUM