Wpijający się w ciało pasek, wylewające się piersi i nieestetyczne fałdy na plecach – znasz to? To wszystko wina źle dobranego stanika. Podpowiemy ci, czym kierować się przy jego wyborze, jeśli nie możesz skorzystać z usług brafitterki.

TE STROJE KĄPIELOWE TO PRAWDZIWY HIT! MUSISZ JE MIEĆ!

Przy dobieraniu biustonosza wbrew pozorom, najważniejszy nie jest rozmiar miseczki, a rozmiar pod biustem. To on decyduje o tym, jaki rozmiar miseczki powinnyśmy wybrać. Dlatego pierwszym krokiem w dobraniu idealnego stanika jest zmierzenie obwodu ciała tuż pod biustem.

W tym celu lekko ściśnij się miarką zaraz pod piersiami (nie w talii!). Pasek nie może być zbyt luźny, powinien być największym wsparciem naszego biustu, dlatego musi być dość ciasny, by dobrze trzymał się na ciele. Dzięki dobrze dobranemu paskowi oszczędzasz barki oraz unikasz garbienia.

ZAPOMNIJ O STANIKU Z PUSH-UPEM! TEN MAKIJAŻ POWIĘKSZY TWOJE PIERSI!

Dobierając stanik, zapnij pasek od biustonosza na najluźniejszą haftkę. Jeśli ramiączka podniosą go do góry, tworząc na plecach łuk, oznacza to, że pasek jest zbyt luźny. Powinien trzymać się stabilnie, tworząc na plecach linię prostą.
Kolejnym sposobem na dobranie dobrego rozmiaru obwodu jest zsunięcie ramiączek podczas mierzenia – jeśli biust opadnie, oznacza to, że obwód jest zbyt luźny. Nie popadaj jednak w skrajności. Pasek ma być ciasne, ale nie pod żadnym pozorem nie powinien boleśnie wbijać się w skórę, powodując powodując olbrzymi dyskomfort i otarcia.

POWSTAŁA MASECZKA UJĘDRNIAJĄCA PIERSI. REKLAMUJE JĄ… 90-LETNIA INFLUENCERKA

Ważnym szczegółem jest też zapinanie biustonosza – powinnyśmy go zapinać na najluźniejszą haftkę, ponieważ z biegiem czasu pasek się rozciągnie. Warto więc zostawić pozostałe haftki na później, kiedy pasek stanie się zbyt luźny.

Znając już swój rozmiar w obwodzie, warto przymierzyć kilka rozmiarów miseczek, w poszukiwaniu tej idealnej. Dobierając miseczkę, najważniejsze jest, by obejmowała ona całą pierś. Nie oznacza to, że musimy sięgać po zabudowane modele. Prawidłowo dobrana miseczka może być wycięta, jednak ma ona zbierać nasz biust tak, by nie wylewał się z niej, tworząc nieestetyczne fałdy.

Miseczka nie może wpijać się w biust ani spychać piersi pod pachy.

KOBIETY URAŻONE REKLAMĄ SKLEPU Z BIELIZNĄ. JEJ TWÓRCY PRZESADZILI Z PRZESŁANIEM

Dobierając stanik, warto też zwrócić na jego środkową część, łącząca ze sobą miseczki. Powinna ona przylegać do mostka, oddzielając od siebie piersi. Podobnie fiszbiny – powinny przylegać do ciała, tuż pod biustem. Jeśli odstają lub wbijają się w piersi tuż przy pachach powinnyśmy sięgnąć po większe miseczki. Natomiast jeśli fiszbiny leżą nisko pod piersiami lub daleko po bokach, a materiał miseczek fałduje się od góry, oznacza to zbyt duży stanik.

W prawidłowo dobranym staniku piersi są gładkie, stabilne, nie wylewają się z przodu ani na boki. Dobrze dobrany stanik, wciąż może być jednak niewygodny. W takiej sytuacji warto przymierzyć kilka modeli z różnych materiałów. Bielizna to najintymniejsza część garderoby, warto dostosować ją do swoich potrzeb.