Chyba nie znamy osoby, która nie lubiłaby czekolady. Nie bez powodu jest ona nazywana najlepszym przyjacielem każdej kobiety… A w szczególności w „te” dni. Jeżeli wydawało się Wam, że musimy z nią bardzo uważać… Przychodzimy do Was z najnowszym odkryciem naukowców!

ZOBACZ KONIECZNIE: TRIKI, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE BĘDZIESZ WYGLĄDAŁA ATRAKCYJNIEJ

Okazuje się, że możemy jeść tyle czekolady, ile tylko chcemy. No, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Okazuje się, że ma ona bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i czyni nas mądrzejszymi. Ciężko w to uwierzyć?

Badania, które zostały przeprowadzone na grupie 968 osób między 23. a 98. rokiem życia wykazały, że czekolada przynosi korzyści zdrowotnych. Czekoladoholicy mieli lepiej rozwiniętą pamięć wzrokową, lepszą zdolność zapamiętywania, potrafili myśleć abstrakcyjne i mieli większą zdolność koncentracji niż osoby, które za czekoladą nie przepadają. Udowodniono również, że jedzenie czekolady spowalnia proces starzenia się mózgu i zmniejsza ryzyko występowania takich chorób jak demencja.

ZOBACZ: 4 NASIONA, KTÓRE WARTO WŁĄCZYĆ DO DIETY

Jeżeli dbacie o linię to odpuście sobie kaloryczne nadzienia, ale kilka kostek gorzkiej czekolady od czasu do czasu jest jak najbardziej wskazane.

Hurra!

Hurra! Odkryto, że możemy jeść tyle czekolady, ile chcemy!