Huda Kattan to założycielka jednej z największych marek kosmetycznych. Wizażystka gwiazd, a także właścicielka Huda Beauty ma ponad 40 mln obserwujących na Instagramie oraz własny kanał na Youtube.

Huda Kattan, oprócz tego, że jest prawdziwą ekspertką w świecie makijażu i królową piękności, zmaga się też z bardzo poważnym schorzeniem. O swoim problemie z wypadaniem włosów postanowiła opowiedzieć w mediach społecznościowych.

Huda Beauty zdradza sposób na demakijaż. Nie zgadniesz czym oczyszcza twarz!

Na swoich youtubowym kanale podzieliła się własną historią dotyczącą utarty włosów. Wizażystka cierpi na dosyć powszechną chorobę PCOS czyli zespół policystycznych jajników, której jednym z objawów jest nadmierne wypadanie włosów. PCOS powoduje nadmierną aktywność hormonów, co u wielu pacjentów objawia się utartą włosów – tłumaczy Huda Kattan.

Huda Kattan dzieli się ze swoimi fankami prostym trikiem, który powiększa oczy

Założycielka marki Huda Beauty opowiedziała również o tym w jaki sposób dbać o włosy w przypadku problemów z ich wypadaniem. Sugerowałabym, żeby na jakiś czas zrezygnować ze stylizacji włosów i starać się zachować ich naturalną strukturę, a także unikać jakichkolwiek urządzeń do układania pasm.

W przypadku wypadania włosów, temat ten jest bardziej akceptowalny w środowisku mężczyzn. Powstaje wiele nowych preparatów, które mają pomóc zahamować proces łysienia. U kobiet wciąż jest to niewygodny temat. Sprawy stają się tematem tabu tylko wtedy, gdy zachowujemy je dla siebie, nie potrafimy się nimi dzielić. Akceptujemy stereotypy i podtrzymujemy status quo. Dlatego właśnie zdecydowałam się na opowiedzenie o moim problemie z wypadaniem włosów.