Serial „Gry rodzinne” składa się z ośmiu odcinków i jest dostępny na Netflixie od 31 sierpnia. Opowiada historię studentki Kaśki i chirurga plastycznego Jana.

Polski serial „Gry rodzinne” hitem Netflixa

W dniu ślubu studentki medycyny Kaśki z zamożnym chirurgiem plastycznym Janem rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne co ich łączy to sekrety i kłamstwa. Tajemnice obu stron zostaną ujawnione podczas uroczystości ślubnej – czytamy w oficjalnym opisie produkcji.

„Gry rodzinne” cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników Netflixa. W ostatnich zestawieniach amerykańskiego giganta polski serial znalazł się odpowiednio na siódmym i dziesiątym miejscu najchętniej oglądanych nieanglojęzycznych produkcji na świecie.

W Polsce “Gry rodzinne” przez długi czas cieszyły się numerem 1 pod względem najpopularniejszych seriali. Obecnie to trzecia pozycja na Netflixie.

Reżyserem serialu jest Łukasz Ostolski, a za scenariusz odpowiada Agnieszka Pilaszewska. W rolach głównych wystąpili – Eliza Rycembel, Bartosz Gelner, Piotr Pacek, Izabela Kuna. A także Edyta Olszówka i Paweł Deląg. Na ekranie możemy również zobaczyć – Marka Kalitę. Inni aktorzy to Anna Romantowska, Małgorzata Mikołajczak, Adriana Zarembę, Dominika Kluźniak.

„Kim jest Anna?”: Rachel Williams pozywa Netflixa

To już nie pierwszy raz

Wcześniej dużym międzynarodowym sukcesem na platformie streamingowej cieszyła się seria „365 dni”. Za reżyserię odpowiadała Barbara Białowąs i Tomasz Mandes. Filmy powstały na podstawie książki Blanki Lipińskiej. Jednak recenzenci nie mieli wątpliwości co do wartości tej produkcji.

Prócz wyżej wymienionych seriali w gronie wyróżnionych były również „Furioza” oraz film „Za duży na bajki”.