Edyta Folwarska od dziecka marzyła o pracy w mediach. I związała się z nimi w wieku 19 lat. W samym 2021 roku na rynku pojawi się aż siedem jej książek z serii Pink Book, oraz dwie antologie. Jedna z książek, „Pokusa” zostanie zekranizowana i wkrótce trafi do kin. Prywatnie Edyta Folwarska jest mamą samotnie wychowującą 2,5-letniego syna Tadeusza. Rozmawiamy o planach na przyszłość związanych z ekranizacją książki, o mrocznych sekretach show-biznesu oraz o tym, czy 15 lat pracy w najpopularniejszym tabloidzie w Polsce zmienia postrzeganie świata.

Kim jest Edyta Folwarska prywatnie?

Marzycielką. Optymistką. Mamą samotnie wychowującą 2,5-letniego syna Tadeusza. Wciąż wierzącą w prawdziwą miłość i wiernych mężczyzn. W wolnych chwilach pisze książki o prawdziwej miłości, na którą wciąż czekam.

Jak zaczęła się Pani przygoda z pisaniem książki? Nie wszyscy dziennikarze porywają się na większe formaty.

Już w dzieciństwie w rodzinie byłam nadwornym pisarzem, pisałam wypracowania za wszystkich, pisma urzędowe i wszystko, co się dało. Myśli naturalnie przelewałam na papier. Pracując 15 lat w zawodzie jako dziennikarz, nie miałam czasu na pisanie książek, choć bardzo chciałam. Dopiero kiedy urodził się Tadeusz i nieco zwolniłam, między jego drzemkami znalazłam czas na realizację swojej pasji i marzenia.

Skąd czerpała Pani inspiracje do napisania książki? Czy to prawda, że to historia Pani znajomej, która padła ofiarą pigułki gwałtu i była szantażowana seks-taśmami?

Wszystkie moje książki zainspirowane są życiem, moim, moich znajomych czy zasłyszanych historii. Historia „Pokusy” wydarzyła się naprawdę. Środowisko dziennikarskie od lat zna nazwiska piłkarzy, którzy w taki sposób postępują.
„Pokusa” to książka oparta na faktach.

Dlaczego zdecydowała się Pani na ujawnienie mrocznej strony środowiska, o którym Pani pisze?

To tajemnica poliszynela. 15 lat pracy w super expressie skutkuje tym, że znam największe brudy naszych celebrytów z różnych branż. Są to informacje, o których wiedzą dziennikarze, ale nie mogli tego opublikować. Ale to się powoli zmienia, coraz więcej rzeczy wychodzi na jaw…chociażby tzw. „dziewczyny z Dubaju” . Książką i filmem chcę pokazać, że nie wszystko złoto co się świeci. Może to będzie dla kogoś lekcja.

Książka ma zostać zekranizowana, czy może ujawnić Pani, kiedy obraz pojawi się na Netflixie oraz czy wiadomo już, kto zagra pierwszoplanowe role?

Zdjęcia planowane są na wiosnę 2022 roku, a premiera w kinach na jesieni 2022. To mogę zdradzić. Co do obsady, chcemy was mocno zaskoczyć, więc póki co nic nie mówię.

15 lat pracy w najpopularniejszym tabloidzie w Polsce zmienia postrzegania świata?

Bardzo. Widzę, jak bardzo świat jest zepsuty. Dopadła mnie może nawet taka mała znieczulica, widziałam tyle złego, zdrad, zepsucia, egoizmu, że mało co mnie już wzrusza. Zastanawiam się tylko, dokąd zmierza ten świat, czy są jeszcze normalni ludzie, którzy nie żyją na pokaz?

Co Edyta Folwarska lubi czytać najbardziej?

Uwielbiam Nicholasa Sparksa – choć w jego przypadku, filmy są lepsze niż książki. Ostatnio odkryłam Whitney G. – specjalistkę od romansów pracowniczych.

Która z Pani książek jest najbliższa Pani sercu?

To jest najtrudniejsze pytanie. Każda książka ma w sobie cząstkę mnie. W „Kochance” głównej bohaterce przypisałam swoje odczucia i przemyślenia, kiedy była zdradzana i myślę, że dlatego czytelniczki mówią, że wszystkie opisane emocje, zdarzenia są bardzo realne. Sentyment mam do „Pokusy”, bo tam przypominam sobie początki pracy jako dziennikarz i „Noc w Wenecji”, w niej śmierć bohaterki jest hołdem dla mojego św. pamięci mojego przyjaciela, który umierał na raka.

Wielka wpadka w „Squid Game”. W serialu podano prawdziwy numer telefonu

Edyta Folwarska

O autorce

Edyta Folwarska – 34 – letnia dziennikarka i prezenterka telewizyjna, od 15 lat związana z polskim show biznesem. Od wczesnego dzieciństwa marzyła o pracy w mediach. Ten plan udało jej się zrealizować w wieku 19 lat, kiedy zaczęła pracę dla Super Expressu. Zaczęła tam od przeprowadzania wywiadów ze sportowcami, specjalizowała się w boksie, piłce nożnej i pływaniu. Przez krótki okres zajmowała także się polityką i wydarzeniami. Jednak najbliższy jej sercu okazał się show biznes. Przeprowadziła wywiady z najpopularniejszymi polskimi i zagranicznymi gwiazdami. Z ramienia dziennika została kilka lat temu wysłana do Cannes, by przeprowadzić tam wywiad z aktorami serialu „Hell on Wheels”, w którym zagrał były partner Britney Spears, czy Paulem Wesleyem z serialu „Pamiętniki Wampirów”. Na swoim koncie ma wywiady z takimi znakomitościami jak Dan Brown (Kod Leonarda da Vinci), Sabriną (Boys) czy Modern Talking Jej kariera nabrała szybszego tempa, kiedy trafiła do stacji telewizyjnej Polo TV. Obecnie prowadzi też własny program na antenie Polsatu. Była naczelną magazynu Wedding, prowadziła audycję w radiu VOX FM. Prowadzi największe koncerty muzyki tanecznej. Gościnnie wystąpiła w filmach Patryka Vegi : Botox i Kobiety Mafii. W samym 2021 roku na rynku pojawi się aż siedem jej książek z serii Pink Book, oraz dwie antologie. Prywatnie jest mamą samotnie wychowującą 2,5-letniego syna Tadeusza, którego ojcem jest menager piłkarski takich gwiazd jak Artur Boruc,, Kamil Glik, Kamil Grosicki.