Porównanie kobiety do Marilyn Monroe zawsze jest dla niej komplementem. W przypadku współczesnych piosenkarek, aktorek i celebrytek sesja zdjęciowa stylizowana „na Marilyn” nie zawsze wychodzi ciekawie, jedne zdjęcia są zbyt sztuczne, inne tylko luźno nawiązują do stylu ikony kina i są krytykowane jako „bez wyrazu”.

Na przedstawionych poniżej zdjęciach możemy zobaczyć gwiazdy przypominające Marilyn bardzo lub tylko trochę, za to ciekawie interpretujące charakterystyczne elementy jej wizerunku.

Zobaczcie i oceńcie wygląd gwiazd 10 stylizowanych na Marilyn Monroe:

1. Jennifer Lopez

W programie George Lopez Tonight Show piosenkarka wcieliła się w słynną seksbombę, śpiewając prowadzącemu „Wszystkiego najlepszego”. Nie obyło się bez peruki i odpowiedniej szminki.

2. Britney Spears

Podczas trasy koncertowej Onyx Hotel Tour piosenkarka zdecydowała się na wygląd Marilyn z okresu Mężczyźni wolą blondynki, stąd odpowiednia peruka, szkarłatna szminka i mnóstwo diamentów.

3. Mira Sorvino

W filmie Norma Jean and Marilyn, Ashley Judd zagrała Normę Jean Dougherty, a Mira Sorvino wystąpiła w roli Marilyn Monroe. Zmieniła swój wygląd by jak najbardziej upodobnić się do gwiazdy, wliczając w to farbowanie włosów na platynowy blond, przybranie na wadze, używanie dodatkowych peruk by zwiększyć objętość fryzury oraz noszenie niebieskich szkieł kontaktowych.

4. Nicki Minaj

Dla majowego wydania XXL Magazine Nicki przywdziała platynową perukę i narysowała słynny pieprzyk.

5. Madonna

Madonna w teledysku Material Girl (który nawiązuje do sceny z Mężczyźni wolą blondynki) nie wystąpiła w dokładnie takim samym kolorze włosów jak Marilyn, lecz prawie że idealnie skopiowała jej szminkę i uczesanie. Pieprzyk w tym samym miejscu co u aktorki także zrobił swoje.

6. Scarlett Johansson

W pierszej kampanii reklamowej kosmetyków do makeupu Dolce & Gabbana Scarlett wyglądała podobnie jak Marilyn dzięki seksownym loczkom, szmince i lakierowi do paznokci.

7. Christina Aguilera

Christina naśladowała ikonę stylu wiele razy, ale na potrzeby sesji do Back to Basics, nawiązała do romantycznego zdjęcia z senną Monroe, z podkreślonymi oczyma i niewinną miną.

8. Mariah Carey

Na potrzeby teledysku I Still Believe Mariah odtworzyła występ Marilyn z 1953 dla żołnierzy w Korei. Piosenkarka dostosowała go do swojej choreografii i stylu filmiku, skopiowała uczesanie Marilyn i jej makeup, ale pozostała przy swoim kolorze włosów.

9. Amber Rose

W czerwcowym wydaniu YRB Magazine, Amber Rose nawiązuje do Marilyn platynowymi włosami.

10. Michelle Williams

Michelle zagra w filmie My Week With Marilyn, biografii o relacjach Marilyn z Sir Laurence Olivierem granym przez Kennetha Branagha. Michelle wygląda bardziej naturalnie niż reszta gwiazd dzięki odpowiedniemu makijażowi, miękkim włosom zamiast sztucznie wyglądającej peruki i delikatności rysów samej aktorki.

A teraz pytanie do Was – które nawiązanie do Marilyn Monroe uznajecie za najbardziej udane?