Czytaj więcej:

Błędy w diecie – jak ich uniknąć?
Gwiazdy po ciąży

Dzisiejsze młode mamy mają ciężko – zewsząd atakują je zdjęcia gwiazd, które błyskawicznie doszły do siebie po ciąży. O ich sposobach na pociążową sylwetkę krążą niemal legendy. Niektóre przekonują, że to zasługa genów, inne, że intensywne treningi pod okiem specjalisty. Jeszcze inne twierdzą, że zrzuciły cały tłuszczyk dzięki karmieniu piersią. Są jeszcze inne – te, które wciąż walczą. I te są chyba najbardziej wiarygodne.

Przyjrzyjmy się jednak gwiazdom i ich sposobom na sylwetkę:

Gwiazdy po ciąży

Victoria Beckham

Po ciąży narzuciła sobie niemały reżim.

– Poinstruowała swego kucharza, że ma dla niej przygotowywać posiłki o niskiej zawartości węglowodanów. Nie je cukru, zajada się warzywami i potrawami o dużej zawartości białka, zrezygnowała prawie całkiem z tłuszczu – mówi osoba z jej otoczenia.

Nawet w swoje urodziny gwiazda zrezygnowała z tortu, zamieniając go sałatką – czytaj więcej: Co Victoria Beckham jadła w urodziny zamiast tortu?.

W jednym z wywiadów wyznała też, że krótko po porodzie (urodziła przez cesarskie cięcie) zaczęła biegać przez godzinę dziennie. Codziennie!

Gwiazdy po ciąży

Beyonce

Piosenkarka chwali się, że zrzuciła aż 27 kilo. Podejrzewamy, że wlicza w to wagę dzidziusia, bo przecież tuż po ciąży nie wyglądała, jakby przybyło jej aż tyle. Niemniej jednak mówi:

– Nie macie pojęcia, jak ciężko pracowałam! Musiałam zrzucić 27 kilogramów. Postawili mnie na bieżni. Musiałam jeść sałatę! – zwierzała się gwiazda.

– Ja naprawdę ciężko pracowałam – mówi. – Nie ma sekretów, potrzeba dyscypliny!

Nie żartuje. Po okiem trenera Marco Borgesa ćwiczy kilka razy w tygodniu.

– Robimy ćwiczenia kardio i trening plyometryczny – mówi gwiazda.

Mierząca 175 cm wzrostu Beyonce trzyma się też diety – zjada dużo warzyw i grillowane mięso.

A marzącym o tym, by schudnąć tak, jak ona, radzi:

– Bądźcie rozsądni i ćwiczcie.

Gwiazdy po ciąży

Mariah Carey

Od kilku miesięcy gwiazda jest chodzącą reklamą programu odchudzającego Jenny. Carey nagrała reklamę, w której zachwala zalety zrzucania kilogramów w oparciu o ten system.

Piosenkarka schudła w ciągu trzech miesięcy o prawie 14 kilogramów. Mówi, że bardzo dużo zawdzięcza diecie:

Kiedyś więcej ćwiczyłam – opowiada Carey. – Jednak odkąd mam dzieci, moje odchudzanie zależy głównie od diety. To 90 procent sukcesu – twierdzi wokalistka.

Gwiazdy po ciąży

Anna Mucha

Aktorka ma stary jak świat sposób na formę:

– Po pierwsze, moja figura to zasługa tego, że dużo czasu spędzam opiekując się dzieckiem. Po drugie, ja się zawsze śmieję i będę śmiała, że „Mucha nie siada”. Po trzecie, to jest kwestia ssaka. Jak karmisz piersią, to pewne rzeczy naturalnie są z siebie wysysane.

Gwiazdy po ciąży

Jessica Simpson

Niespełna miesiąc po porodzie (piosenkarka urodziła poprzez cięcie cesarskie) przyznaje, że ciężko jej dość do siebie po zabiegu. Gwiazda sporo przytyła i na razie nie ma siły na zrzucanie pociążowych kilogramów.

Gwiazdy po ciąży

Aishwarya Rai

Pół roku po porodzie gwiazda Bollywood nadal ma sylwetkę daleką od tej sprzed ciąży. Przez Festiwalem Filmowym w Cannes pojawiły się plotki, że Aishwarya jest wręcz otyła. Nic z tych rzeczy – aktorka wygląda jedynie na krąglejszą. O odchudzaniu i ćwiczeniach nie mówi ani słowa.

Gwiazdy po ciąży
foto: Newscom / Starstock

Miranda Kerr

Sześć tygodni po porodzie pozowała już do zdjęć w bikini.

Poza szczodrością natury klucz tkwi w proporcjach – modelka wyjaśnia, że pozwala sobie na 80% zdrowego jedzenia z całego swojego jadłospisu, zaś 20% stanowią rzeczy, które są tuczące, ale przez nią uwielbiane.

Kerr nie rezygnuje zatem z frytek i czekolady, którą wprost uwielbia.

– Nie liczę kalorii – mówi Miranda. – Od czasu do czasu pozwalam sobie na coś. Ta zasada się w moim wypadku sprawdza. Idealnie, jeśli mogę, lubię zaczynać dzień od koktajlu ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców. Później jem organiczne jajka albo owsiankę. To świetny sposób, aby moje ciało zaczęło dzień. Wierzę, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków.

Często widywana jest też na siłowni, choć o ćwiczeniach nie mówi. Nie jest jednak tajemnicą, że Miranda jest wielką fanką pilates i ćwiczeń kardio. Nie siedzi w domu – gdy tylko może, spaceruje.