Gigi Hadid już dawno nie była tak ostro krytykowana przez opinię publiczną. Wszystko za sprawą jej najnowszej okładki. 23-latka w ogóle nie przypomina siebie! Internauci szybko zwrócili uwagę na zauważalnie ciemniejszą skórę. Niestety mają rację…

To nie pierwszy raz, kiedy magazyn Vogue Italia przyciemnia skórę modelki w nienaturalny sposób. W 2016 roku magazyn opublikował zdjęcia, na których pozowały dwie białe modeli, które wyglądały jak ciemnoskóre kobiety.

ZOBACZ TEŻ: GIGI HADID ZAMYKA USTA HEJTEROM! TO CHOROBA WPŁYWA NA JEJ FIGURĘ!

W listopadowym numerze z 2015 roku Steven Miesel sfotografował Hadid w peruce afro. Także wtedy modelka topiła się w potwornych ilościach bronzera. Brzmi znajomo? Blackface wciąż jest niewiarygodnie szkodliwy i nosi potworne piętno. Branża wydaje się nie rozumieć potęgi oddziaływania tego zjawiska.

Nie chodzi o to, że @gigihadid nie jest piękną i potężną modelką, ani nie o to, że nie jest to ładna okładka… ale ponieważ chcieliście mieć modelkę o ciemniejszym kolorze skóry, powinniście wybrać modelkę o ciemniejszym kolorze skóry– napisał jeden z komentatorów na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ: KIM KARDASHIAN REAGUJE NA ZARZUTY PROMOWANIA RASIZMU! PRZEKONUJĄCO?

W wyniku krytyki modelka zdecydowała się usunąć zdjęcie swojej ostatniej okładki z Instagrama. W jej miejsce na Insta Stories udostępniła obszerne przeprosiny. Przypominamy, że z podobnymi zarzutami mierzyła się Kim Kardashian, po zdjęciu promującym KKW Beauty.

It’s Queen Gigi on the cover for @vogueitalia ❤👑 #DGWomen

Post udostępniony przez Dolce & Gabbana (@dolcegabbana)

Gigi Hadid utopiona w bronzerze! Oburzeni internauci oskarżają ją o rasizm