Za nami pokaz najnowszej kolekcji Marca Jacobsa na sezon jesień-zima 2018. Pokaz dostarczył nam istotnych wiadomości o trendach, których nie możemy zignorować. I jeśli któryś z projektantów miałby przekonać całą grupę modelek do całkowitej zmiany wyglądu, byłby to właśnie Marc Jacobs.

Za kulisami pokazu Marca Jacobsa rządził kolorysta Josh Woods. Sam przyznał, że po 25 latach pracy, był to najważniejszy moment w jego karierze. Modelki wysłano na wybieg w wielkich kapeluszach, jednak dziewięć dziewcząt zdecydowało się na drastyczną metamorfozę.

ZOBACZ TEŻ: STYLIŚCI ZWARIOWALI NA PUNKCIE KOLORYZACJI WIDMO! ZOBACZ, JAK WYGLĄDA KOLOR…

Prowadzący stylista fryzur Guido Palau inspirował się twórczością legendarnego stylisty fryzur Vidala Sassona. Geometryczne kształty z lat sześćdziesiątych w połączono z neonową koloryzacją, która oddaje hołd klubowej scenie lat osiemdziesiątych.

I tak podczas pokazu mogłyśmy obserwować przede wszystkim asymetryczne, awangardowe boby i neonowe koloryzacje. Każdą z nich omawiano z autorem kolekcji. Wszystko po to, aby fryzury współgrały z tkaninami prezentowanymi na wybiegu.

Hipnotyzujące efekty koloryzacji, które naśladowały światła stroboskopowe, mogły zaistnieć wyłącznie w towarzystwie precyzyjnego cięcia. Chodziło o połączenie geometrii koloru z głębią ostrości fryzur. Barwy klubów nocnych pasują idealnie do każdego dobrze wykonanego cięcia. Efekt nie byłby taki sam, gdyby włosy były dłuższe lub upięte. Wtedy straciłoby to sens, twierdzi Josh Woods.

ZOBACZ TEŻ: TEN KOLOR STAJE SIĘ PRAWDZIWYM HITEM GDY WPRAWIMY WŁOSY W RUCH! [VIDEO]

Ze wszystkich metamorfoz najbardziej drastyczną zmianę przeszła rosyjska modelka Nika Cole. Przed pokazem naturalne, czerwone fale rosyjskiej piękności trafiły pod ostrza nożyczek. Po wszystkim krótki, geometryczny bob zyskał kolor kobaltowego błękitu.

ZOBACZ TEŻ: FALLAYAGE, CZYLI TREND, KTÓRY POKOCHAŁY WSZYSTKIE BRUNETKI! (FOTO)

Więcej inspiracji prosto z pokazu Marca Jacobsa znajdziecie w poniższej galerii.