Podwójny podbródek nie jest zbyt atrakcyjny, a dla niektórych może być nawet krępujący. Niestety to ta część naszego ciała, której bardzo trudno się pozbyć. Nawet, jeżeli za pomocą diety i ćwiczeń zrzucisz zbędne kilogramy, nieszczęsny podbródek może nawet nie drgnąć… Na szczęście są proste sposoby na zakamuflowanie podbródka i spokojnie – nie jest to szalik.

#1 Fryzura

Założę się, że nawet nie zdawałaś sobie sprawy, że Twoja fryzura ma wpływ na wygląd podbródka! Jeżeli chcesz ukryć problematyczny obszar, unikaj fryzur, które zwracają uwagę w okolicy podbródka, np. warstwy lub grzywka, która kończy się na linii żuchwy. Zamiast tego, postaw na długie włosy lub koński kucyk, który idealnie odwraca uwagę od podwójnego podbródka.

JAK ZLIKWIDOWAĆ DRUGI PODBRÓDEK? [VIDEO]

#2 Makijaż

Niejednokrotnie mogłyście przekonać się o magii makijażu. Również w tym przypadku wydaje on się być świetnym patentem. W celu ukrycia podwójnego podbródka podkreśl oczy i policzki, które przyciągną całą uwagę. Podbródek natomiast potraktuj ciemniejszym podkładem lub bronzerem, co optycznie Cię wyszczupli. Przeciągnij bronzer aż do dekoltu, aby ujednolicić całą powierzchnię.

#3 Ubiór

Pozbądź się z szafy wszystkich golfów! Wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie ukrywają podbródka, ale dodatkowo go podkreślają. Nie bój się dekoltów i postaw na te w kształcie litery V.

TYDZIEŃ Z JOGĄ TWARZY. DZIEŃ 2 – PODBRÓDEK (VIDEO)

#4 Biżuteria

Czokery lub wszelkie krótkie naszyjniki niestety są Twoimi wrogami. Jeśli chcesz ukryć podwójny podbródek wybieraj długie naszyjniki oraz drobniejsze kolczyki. Pamiętaj, że wszelkie elementy rzucające się w oczy w okolicy brody, przyciągają uwagę.