Cienkie włosy, którym brak objętości od nasady nie muszą być codziennością. Istnieje kilka sposobów na to, by pasma nabrały lekkość, a ich stylizacja była szybka i efektowna. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednie strzyżenie włosów. Jedną z najnowszych fryzur, która powraca do łask wraz zainteresowaniem latami 90., jest cięcie w kształcie litery C. Jak wygląda i komu pasuje?

Ta fryzura jest hitem na Tik Toku i Instagramie. Zobacz, jak robi się ją w zwolnionym tempie

Fryzura w kształcie litery C

Długość włosów odgrywa istotną rolę w ich objętości. Długie pasma tworzą efekt „ciągnięcia w dół” przez swój ciężar. Już delikatne skrócenie kosmyków lub ich wycieniowanie może dodać im lekkości i ułatwić codzienną stylizację. Dla miłośniczek lat 90. mamy dobrą wiadomość. Fryzura w kształcie litery C jest trendem, który powraca z poprzednich dekad. Podkreśla rysy twarzy i sprawia, że pasma wyglądają na grubsze.

Fryzura imitująca literę C polega na odpowiednim strzyżeniu włosów, dzięki czemu układają się w półkulisty kształt okalający twarzy, szyję i dekolt. Pasma nie tracą wiele na długości, za to zyskują objętość. Miękkie „brzegi” pozwalają na szybką stylizację i naturalny efekt lekkości.

Stylista włosów Stephen Buller wyjaśnia: „fryzura w kształcie litery C poprzez warstwowe cięcie pasm sprawia, że przypomina kultowy wygląd Rachel z lat 90., czyli jedną z najbardziej pożądanych fryzur wszechczasów”.

Cieniowane włosy – powrót wielkiego trendu

Fryzura w kształcie litery C świetnie sprawdza się także w przypadku upięć włosów. Krótsze pasma z przodu swobodnie okalające twarz podkreślają rysy twarzy i sprawiają, że nawet związane włosy zyskują efekt lekkości. Strzyżenie w kształcie litery C to dobra wiadomość, jeśli czujesz, że włosy straciły objętość, są płaskie i brak im witalności. „Ten krój odciąży przód, pozostawiając włosy lżejsze i bardziej swobodne” – mówi Buller.