Rozumienie najnowszych trendów i ich swobodna interpretacja, wrodzone poczucie gustu, wrażliwość na piękno i odwaga w wyrażaniu własnych upodobań – tak najogólniej można określić francuski styl. Jego znaczenie wykracza daleko poza świat mody. Wystrój wnętrz to kolejny obszar, w którym roztacza się aura paryskiej elegancji. Jakie elementy składają się na french chic?

Mushroom decor: estetyka, która zdominuje 2023 rok. Tworzy przytulny i magiczny klimat

Francuski styl: jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim

Dominującym elementem w paryskich mieszkaniach jest określona paleta kolorów. Nie mogą być zbyt jaskrawe i wyraziste. Harmonijny wystrój zapewniają przygaszone szarości, bezpieczna biel i czerń. Wnętrza są otwarte, pełne naturalnego światła i przestrzeni. Drewniane podłogi i okna to kolejny ważny element francuskiego stylu.

Bez względu na kształt i rozmiar, lustra są niezbędnym elementem każdego francuskiego domu. Im jest ich więcej, tym lepiej, ponieważ odbijające się w nich światło rozjaśnia przestrzeń i optycznie ją powiększa.

Chcesz urządzić wnętrze w skandynawskim stylu? Te porady pomogą Ci to zrobić!

Paryż to nie tylko miasto miłości, ale także miasto sztuki. Oczywiście w żadnym francuskim mieszkaniu nie powinno ich zabraknąć. Obrazy, grafiki, plakaty i rzeźby tworzą spójny, kontrolowany nieład ze stosami książek rozłożonych na podłodze, parapetach i małych stolikach kawowych.

Krzesła z plecioną strukturą oparcia i siedziska powracają do mody, ale we Francji nie są niczym nowym. Meble w stylu retro to nieodłączony element aranżacji, a plecionki są w szczególności inspirowane paryskimi kawiarniami.