Codziennie Tik Tok zaskakuje nas nowymi pomysłami na to, jak ułatwić sobie życie, zaoszczędzić czas i uprościć rutynowe czynności związane z makijażem oraz pielęgnacją ciała i włosów. Tym razem użytkowniczki i użytkownicy tej popularnej platformy dzielą się swoim patentem na niwelowanie efektu puszących się i elektryzujących włosów. Aby ujarzmić kosmyki potrzebny jest kawałek folii aluminiowej. W jaki sposób ma to zadziałać na nasze włosy? Oto odpowiedź.

Tik Tok oszalał na punkcie tej makijażowej sztuczki. Na czym polega wet foundation?

Jak działa folia aluminiowa na włosy? Jakich efektów się spodziewać?

Okazuje się, że najprostsze rozwiązanie na to, jak wygładzić puszące się i niesforne włosy jest bliżej niż można byłoby się spodziewać. Z podpowiedzią przychodzi Tik Tok. Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się tam filmiki, na których internautki i internauci dzielą się patentem na to, jak w szybki sposób pozbyć się efektu elektryzujących się kosmyków.

Wystarczy przyłożyć do włosów kawałek folii aluminiowej i delikatnie pocierać nim pasmo po paśmie. Efekty tego eksperymentu można zobaczyć na Tik Toku. Wiele osób uważa, że ta sztuczka naprawdę działa i daje natychmiastowe rezultaty w postaci wygładzonych pasm i widocznej poprawy ich wyglądu. Stosując folię aluminiową na włosy trzeba jednak zachować ostrożność i bardzo delikatnie pocierać nią o kosmyki. Zawsze pamiętaj o odpowiednim kierunku i przesuwaniu jej po włosach z góry na dół.

Warto także pamiętać o tym, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Odpowiednio dobre kosmetyki, stosowanie nawilżających maseczek i wygładzających olejków pomoże zniwelować problem elektryzujących się włosów. Szczególnie narażone na ten problem są włosy suche oraz wysokoporowate, dlatego podczas pielęgnacji dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kosmetyki, które zawierają w swoim składzie na przykład: kwas hialuronowy, panthenol oraz aloes. Innym sposobem jest także włączenie do pielęgnacji zabiegu olejowania włosów.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Olejowanie włosów łopianem. Ziołowa kuracja na porost włosów

@laurentpreble Reply to @beachgirl364 ARE YOU KIDDING ME!!!! THANK YOU SO MUCH 😍😩 #tinfoil #statichair #HairHack #holycrap ♬ Love You So - The King Khan & BBQ Show
@mariaaiellohair #statichair #static #hairhack #dryhair #tinfoil #aluminum #frizzyhair #hairtricks #foryou #viral #trends #hair #hairtricks ♬ pushin P (feat. Young Thug) - Gunna & Future