Netflix nie zwalnia tempa przy promocji serialu “Stranger Things 4”. Amerykański gigant wprowadza fikcyjne marki kultowej produkcji do świata rzeczywistego.

Wraca Black Mirror! Netflix przygotowuje 6. sezon

W Londynie mieszkańcy trafili na reklamę Surfer Boy Pizza, a po wybraniu numeru telefonu w słuchawce można było usłyszeć głos tajemniczej postaci.

Fikcyjne marki od “Stranger Things 4”. Netflix promuje serial

Netflix cały czas stawia na promocję nowego sezonu „Stranger Things”, który cieszy się ogromną popularnością. Kilka dni temu na ulicach londyńskiego Shoreditch można było zauważyć reklamy rodem z lat 80. przedstawiające fikcyjne marki związane ze „Stranger Things 4” takie jak Hawkins Power Light czy zegarki Hawkins pojawiające się w serialu.

Na jednym z billboardów był nawet umieszczony numer telefonu, po którego wybraniu można było usłyszeć dziwny głos poczty głosowej. W miejscu pojawili się również tajemniczy mężczyźni w kombinezonach, którzy przekazywali ludziom, że “w tym miejscu nie ma nic do zobaczenia”, co później potwierdziło oficjalne konto Netflixa w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Zapraszamy na pizzę z Surfer Boy Pizza

W ramach promocji „Stranger Things 4” ukazała się również reklama dotycząca Surfer Boy Pizza. Fani mogli przejść przez mroczny portal zapraszający do Surfer Boy Pizza. To kolejna fikcyjna marka, która pojawiła się w kultowej produkcji, choć nie wszystkie występujące w amerykańskim serialu są fałszywe.

Kilka dni później na plakacie pojawiły się dobrze znane z serii braci Dufferów macki i charakterystyczne pęknięcia. Już wcześniej Netflix przy współpracy z Walmart sprzedawał w sklepach on-line mrożone pizze Surfer Boy. Dostępne są w czterech smakach — pepperoni, supreme, mięsna i ananasowe jalapeno.