Od dłuższego czasu jesteśmy zalewani informacjami dotyczącymi koronawirusa. Nasz świat zaczął kręcić się wokół jednego tematu. Nic w tym dziwnego, sprawa jest naprawdę poważna i dotyczy nas wszystkich. Jednak ciągłe śledzenie informacji wpływa bardzo negatywnie na naszą psychikę. Specjaliści zwracają uwagę, że dbając o zdrowie fizyczne, działamy wyniszczająco na psychiczne.

Powstała akcja #branżabeautydlaszpitali. Maseczki, rękawiczki i płyny trafią w ręce lekarzy

Ewa Minge spróbowała na to znaleźć sposób i na Instagramie podzieliła się swoimi przemyśleniami.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dzień kolejny ....dzisiaj bez tv ,bez żadnych danych statystycznych ,informacji hipotetycznych ,przewidywań z dziedziny jasnowidzenia ,pobożnych życzeń . Dzień bez hipotez ...dzień pełen faktów . Na obiad naleśniki ze szpinakiem w sosie grzybowym , pan mąż uczynił . Na deser babka świąteczna ciut sucha ale po obróbce w mikrofali dała radę . Dzien na tarasie czyli pilnowanie stada ,bo trzeba było łapać pierwsze muszki . Kiedy stado padło przyjemność czytania czyli ucieczka w świat fikcji literackiej . Celowo wybrałam ciężką pozycje o czasach nieporównanie gorszych od teraźniejszości aby nie obudzić się po skończeniu ze łzami w oczach ,że tam było tak pięknie a tu mamy taki syf...bo mamy ,szczerość to podstawa świadomości . Po tej pozycji można tylko wejść w real z oddechem głębokim ,ze to nas nie dotyczy i pomimo faktów w telewizorze i za oknem ta te z książki nadal są dużo bardziej makabryczne . Jednak postać z powieści (na faktach) o której czytam dała radę i zaliczając piekło nie poddała swojego życia . Budujące ,bo w tym zestawieniu ,że ona miała gorzej a jednak uniosła ,to i ja pomyślałam ...ze najgorsze co może mnie spotykać ,poza śmiercią bliskiej osoby ,to fakt ,że trzeba będzie zacząć wszystko od nowa ...choćby start był kilka metrów pod ziemią. Może w tym „nowym” wybrać inny kształt szczęścia ? Może zrealizować tak intensywnie marzoną ucieczkę od wielkiego świata i pędu za pomarańczami ...jabłka też pięknie pachną... A u was kochani jak niedziela ? ❤️

Post udostępniony przez Eva Minge Priv (@eva_minge) Kwi 19, 2020 o 10:21 PDT

Koronawirus: Coraz więcej osób zgłasza, że cierpi na bezsenność

Trzeba jej przyznać rację – każdemu z nas przydałby się dzień wolny od informacji. Łatwo można to nadrobić drugiego dnia, a odcięcie się na 24 godziny od statystyk może zregenerować naszą psychikę. Zwłaszcza, gdy zajmiemy się czymś, co lubimy robić i co odciągnie naszą uwagę od otaczającej nas rzeczywistości.

To będzie najsłodsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczycie. Zapomnicie o koronawirusie

Wiele internautek zwróciło również uwagę na wygląd projektantki.

Jak można być tak zgrabną, ładną i mądrą? No jak? 
Pięknie Pani wygląda, jak zawsze.
Figura klasa…
Mają rację?