To jeden z największych hitów w 2013 roku, w którym pojawili się również raper T.I oraz Pharrell Williams. Emily Ratajkowski po wielu latach przerwała milczenie i wyznała w książce „My Body”, że Thick łapał ją za nagie piersi bez jej zgody. Słowa modelki potwierdziła również reżyserka słynnego teledysku.

Wiek to tylko liczba. 99-letnia Helene Simon najstarszą modelką świata

Emily Ratajkowski: „Co ty do cholery robisz?”

Molestowanie seksualne to częste zjawisko w świecie show-biznesu. O przykrej historii na planie utworu „Blurred Lines” Emily Ratajkowski po raz pierwszy zdecydowała się opowiedzieć na łamach „Sunday Times”. Więcej o zdarzeniu z udziałem Robina Thicke’a będzie można przeczytać w książce „My Body”.

– Nagle, nie wiadomo skąd, poczułam chłodne, obce ręce obejmujące od tyłu moje nagie piersi. Instynktownie się odsunęłam, spojrzałam za siebie i zobaczyłam Robina Thicke’a. Zatoczył się do tyłu, głupio się uśmiechając. Jego oczy zasłaniały okulary przeciwsłoneczne. Odwróciłam głowę i spojrzałam w ciemność. Wtedy usłyszałam łamiący głos Diane, która krzyknęła do mnie, czy wszystko w porządku – pisze modelka w swojej książce.

Całą sytuacją widziała reżyserka teledysku Diane Martel, która w rozmowie z „Sunday Times” potwierdziła słowa Ratajkowski. – Pamiętam moment, kiedy złapał jej piersi. Stał za nią, ponieważ oboje byli z profilu. Krzyknęłam wtedy: „Co ty do cholery robisz? Koniec zdjęć!” – wspomina Martel.

Seksistowski hit

W 2013 roku utwór „Blurred Lines” był jednym z najpopularniejszych, jednak krytycy nie szczędzili negatywnych opinii. Ich zdaniem był seksistowski i promował kulturę gwałtu. Z zarzutami nie zgadzała się cała trójka — Robin Thicke, T.I. i Pharrell Williams. Dopiero kilka lat później Thicke i Pharrell wyrazili skruchę i odnieśli się w mediach do tamtejszych wydarzeń. Zarzutów Ratajkowski o molestowanie Thicke nie skomentował.

Premiera książki „My Body” zaplanowana jest na 19 października.