Elliot Page pojawił się na czerwonym dywanie Met Gali w Metropolitan Museum w Nowym Jorku w czarnym garniturze i tenisówkach od Balenciagi. Jednak to zielona róża w butonierce przyciągnęła uwagę opinii publicznej i była najważniejszym elementem stylizacji aktora.

Tegoroczna Met Gala odbyła się pod szyldem „W Ameryce: Leksykon mody”. Elliot Page, który w grudniu wyznał, że jest osobą transpłciową na czerwony dywan postanowił zabrać ze sobą przesłanie. Do butonierki marynarki włożył zieloną różę, która stanowi hołd dla queerowej ikony Oscara Wilde’a, irlandzkiego poety i dramaturga prześladowanego za swoją seksualność pod koniec XIX wieku. Wilde był sądzony za sodomię i nieprzyzwoitość. Został uwięziony i zmarł na wygnaniu.

Ukłon Elliot Page w stronę Oscara Wilde’a

W „Top Model” pojawiła się transpłciowa uczestniczka. Internauci nie szczędzą jej komplementów

Zielony goździk stał się symbolem w 1892 roku, kiedy Oscar Wilde polecił garstce swoich przyjaciół, aby zabrali je na premierę jego komedii „Wachlarz Lady Windermere”. Od tego czasu kwiaty te stały się symbolem ukrywającej się wtedy społeczności. W kwietniu Page udzielił wywiadu, w którym opisywał emocjonalne wyzwania związane z ujawnieniem się jako osoba transpłciowa.

Chusta na szyję? Niekoniecznie. Zobacz, jak it-girls noszą ten element garderoby