Sezon 5. The Crown jest dostępny na Netflixie. Na początku listopada fani doczekali się kolejnych odcinków serialu opowiadającego o losach brytyjskiej rodziny królewskiej. Elizabeth Debicki zastąpiła Emmę Corrin w odgrywaniu roli księżnej Diany. W jednym z wywiadów aktorka przyznała, że praca nad budowaniem postaci była dla niej bardzo angażująca. Niektóre zachowania i gesty towarzyszą jej w życiu codziennym. Elizabeth Debicki wyznała, że nie potrafi już całkowicie wyjść z roli.

The Crown: Elizabeth Debicki o roli księżnej Diany

Aktora jest obecnie w trakcie pracy nad kolejnym, 6. sezonem The Crown. Fakt, że cały czas pracuje nad odgrywaniem postaci księżnej Diany sprawia, że ma wiele trudności w oddzieleniu sposobu zachowania na planie filmowym i poza nim.

Aktorzy grający w The Crown muszą mierzyć się z zarzutami fanów. Są zbyt atrakcyjni, by wcielać się w role?

Elizabeth Debicki w zrozumieniu tego, co kryje się za gestami i zachowaniem odgrywanej przez nią postaci pomogła trenerka ruchu. Polly Bennett jest cały czas obecna podczas realizacji zdjęć do serialu. To dzięki jej wsparciu aktorka mogła wgłębić się w zachowania księżnej Diany. W wywiadzie dla E! News powiedziała, że ma świadomość tego, że wiele osób doskonale pamięta to, w jaki sposób poruszała się, mówiła i zachowywała księżna Diana. Czujesz więc ogromną odpowiedzialność za przeniesienie tego na ekran, ale oczywiście musisz zrobić to po swojemu.

Aktorka wyjaśniła także, że niektóre gesty, sposób poruszania się i mimika twarzy przeniknęły z planu filmowego do jej prywatnego życia. Teraz najwyraźniej robię to cały czas, mimowolnie – przyznała. Zmienić tej sytuacji nie pomaga fakt, że Elizabeth na razie nie rozstanie się z rolą. W tej chwili kręcę szósty sezon. Więc wchodzę i wychodzę [z roli]. – dodała.

Elizabeth Debicki ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. Otrzymała m.in. nagrodę AACTA. za rolę (drugoplanową) w filmie Wielki Catsby. Ojciec aktorki był Polakiem, a matka Australijką.