Kate i William bardzo dbają o to, aby w przestrzeni publicznej ich relacja wyglądała na stabilną i opartą na zaufaniu oraz przyjaźni. Książęca para jest tematem zainteresowań mediów już od dwóch dekad. Poznali się jeszcze na studiach w Szkocji, a w 2010 roku po wcześniejszym kryzysie i krótkim rozstaniu, postanowili wkroczyć na kolejny etap związku. Para zaręczyła się, a rok później odbył się ich ślub. Transmisję uroczystości oglądało miliony ludzi na całym świecie.

Ujawniono ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II. Fotografię wykonała Kate Middleton

Kate i William związek, który przetrwał próbę czasu?

Książę William i Kate Middleton wydają się być idealną parą. Ich małżeństwo jest nieustannie komentowane, a oni sami uznawani są za ulubieńców Brytyjczyków. To właśnie książę i księżna Walii  łagodzą liczne skandale, które mają miejsce w rodzinie królewskiej. Według eksperta od mowy ciała, Darrena Stantona, tę parę łączy wyjątkowa więź, która wyróżnia ich na tle innych royalsów.

Po analizie niezliczonej ilości zdjęć i filmów z ich publicznych wystąpień ekspert stwierdził, że ich związek jest autentyczny i oparty na silnych fundamentach. „Przeanalizowałem setki godzin nagrań Kate Middleton i księcia Williama w trakcie mojej kariery. A jeśli chodzi o mowę ciała tej pary, są zdecydowanie jedną z najsilniejszych par – jeśli nie najsilniejszą z całej rodziny królewskiej” – powiedział Stanton.

Podkreślił także, że „iskra” w ich związku nie wygasła: „ta głęboka więź i chemia to coś, co Kate i William nadal pielęgnują. Pomimo tego, że są razem od wielu lat, nadal wydają się być prawdziwie zakochani”. Kate Middleton może liczyć na podobną troskę i wsparcie, jak królowa Camila. Książę William traktuje bowiem swoją żonę podobnie, jak jego ojciec – król Karol odnosi się do swojej małżonki. „Z biegiem lat pewność siebie Kate wzrosła, ale William nadal czuje się bardzo opiekuńczy w stosunku do swojej żony i zrobi wszystko, aby zapewnić jej bezpieczeństwo” – stwierdził Stanton.