To, co ubieramy do spania zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji. Luźne T-shirty, koronkowe komplety albo kraciaste piżamy z koszulką i spodniami – wybór jest naprawdę spory. Zazwyczaj szukając tego rodzaju stroju kierujemy się komfortem, ale czy kiedykolwiek któraś z nas zastanawiała się, co jest najlepsze dla naszego zdrowia?

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ OBUDZIĆ SIĘ WYPOCZĘTA? TEN BALSAM CI TO ZAGWARANTUJE. LECZY BEZSENNOŚĆ!

Być może kiedyś słyszałaś o tym, że spanie bez bielizny jest dobre dla Twojej skóry i okolic intymnych? Jest wiele zwolenników takiego rozwiązania, ale co tak naprawdę jest dla nas najlepsze?

Dr Navya Mysore wyjaśnia, że wcale nie trzeba zupełnie rezygnować z bielizny podczas snu. Wszystko skupia się na wyborze odpowiedniego materiału.

Najlepsza okaże się luźna, bawełniana bielizna, ponieważ pozwala skórze oddychać. Noszenie tego rodzaju materiałów w zasadzie nie różni się niczym od spania nago. – mówi ekspert.

ZOBACZ TEŻ: KILKA POWODÓW, KTÓRE TŁUMACZĄ, DLACZEGO NIEKTÓRE Z NAS W NOCY POCĄ SIĘ MOCNIEJ

Im przepływ powietrza jest mniejszy, tym gorzej dla skóry. Spanie w obcisłej bieliźnie powoduje, że zaczyna tworzyć się lepsze środowisko dla różnego rodzaju infekcji. Noszenie luźnych, przepuszczających powietrze materiałów lub spanie nago może zapobiec gromadzeniu się bakterii.

Co Wy na to?