Ed Sheeran otwarcie opowiedział o swojej walce z zaburzeniami odżywiania i zmaganiach, z którymi musiał się zmierzyć, porównując się z innymi gwiazdami muzyki pop. Piosenkarz udzielił wywiadu magazynowi Rolling Stone. W rozmowie z dziennikarzem Brianem Hiattem mówił również o swoich problemach z alkoholem i narkotykami.

Ed Sheeran o problemach z zaburzeniami odżywiania

Piosenkarz ujawnił, że jego zaburzenia odżywiania pojawiły się, gdy zaczął porównywać swój wygląd do innych muzyków. Wchodzisz do branży, w której porównujesz się z każdą inną gwiazdą popu. Dodał także, że w pewnym momencie zdał sobie sprawę, że nie potrafił już kontrolować swojego zachowania. Kiedy patrzyłem na chłopaków z One Direction, Justina Biebera i Shawna Mendesa, zastanawiając się, dlaczego nie mam takiej sylwetki jak oni. Cóż, dlatego, że kocham piwo i kebaby. Objadałem się. Nie potrafiłem przestać.

Obecnie Ed Sheeran skupia się na wychowywaniu córek – Lyri Antarctica Seaborn Sheeran i Jupiter Seaborn Sheeran – oraz tworzeniu muzyki. Artysta zaczął ćwiczyć i zapisał się na terapię. Jak sam przyznaje ostatnie lata były bardzo trudne. Najpierw w wyniku przedawkowania kokainy zmarł jego przyjaciel Jamal Edwards. Kolejnym ciosem była wiadomość o guzie mózgu jego żony Cherry Seaborn oraz śmierć kolejnej bliskiej osoby. Australijski krykiecista Shane Warne zmarł w wieku 52 lat na zawał serca. Tam, skąd pochodzę, nikt tak naprawdę nie mówi o uczuciach. Anglicy uważają terapię za dziwactwo. Moim zdaniem możliwość porozmawiania z kimś o problemach jest bardzo pomocna ­– powiedział artysta w rozmowie z Brianem Hiattem.

Fani serialu „Biały Lotos” chcą, aby Pamela Anderson zagrała siostrę Jennifer Coolidge

Kariera rock n’rollowca

Artysta, który niebawem wyda nowy album zatytułowany ” – ” (Subtract) w wywiadzie udzielonym dla magazynu Rolling Stone otworzył się także na tematy związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Jego doświadczenia z używkami rozpoczęły się, gdy miał 24 lata i z fascynacji nowością, szybko rpzerodziły się w nałóg. W pewnym momencie muzyk zdał sobie sprawę, że ma problem z narkotykami. Momentem przełomowym w jego życiu okazały się narodziny pierwszej córki Lyry. Zbliżałem się do 30. urodzin. Wiedziałem, że czas wydorośleć. Już się wyszalałem. I dodaje: Wypicie kilku piw to jedno. Ale posiadanie butelki wódki to inna sprawa.

W wywiadzie wspomniał również o początkach swojej muzycznej kariery: spędziłem tak dużo czasu wśród ludzi, którzy śmiali się, że tworzę muzykę. Nikt nie traktował mnie na poważnie i nikt nie sądził, że dam radę. I myślę, że to wciąż mnie napędza. Wciąż czuję potrzebę, aby się wykazać.

Ed Sheeran już niebawem doczeka się miniserialu, który opowie o jego życiu prywatnym oraz zawodowym. Ed Sheeran: The Sum of It All będzie mieć premiere już w maju na platformie Disney+.