Mleko jest budulcem mocnych kości i zdrowych zębów jednak okazuje się, że korzyści mogą czerpać z niego również miłośniczki urody. Eksperci namawiają kobiety do dodania mleka do codziennej pielęgnacji skóry. Internautki zachwycają się korzyściami płynącymi ze stosowania mleka.

Ten bogaty w składniki odżywcze płyn zawiera wiele witamin, wapnia i białka. Mleko stosowane na skórę pozostawia ją gładszą, bardziej promienną i pozbawioną wyprysków. Zawarte w mleku alfa-hydroksykwasy przeciwdziałają starzeniu. A to chętnie wykorzystują luksusowe marki i dodają mleka do swoich produktów.

ZOBACZ TEŻ: TEN GENIALNY LODOWY TRIK WYLECZY TWÓJ TRĄDZIK W CIĄGU PIĘCIU MINUT!

Istnieje niezliczona ilość sposobów na włączenie mleka do rytuałów pielęgnacyjnych. Najprostszym sposobem jest masowanie skóry wacikiem nasączonym mlekiem. Możesz również stworzyć naturalne maseczki. Wymieszaj mleko z miodem, płatkami owsianymi oraz odrobiną oliwy z oliwek. Mikstura pozostawia skórę elastyczną i promienną.

Dodanie mleka do naszych rytuałów pielęgnacyjnych nie jest niczym nowym; starożytne boginie kąpały się w mleku. Jeśli mleko było wystarczająco dobre dla Kleopatry, to najprawdopodobniej będzie wystarczająco dobre również dla nas.

ZOBACZ TEŻ: OCZYSZCZANIE SKÓRY KOKONAMI JEDWABNIKA! SEKRET NIESKAZITELNEJ CERY?

Wypróbujecie?