Trwająca pandemia storpedowała część premier filmowych, ale i tak nie było źle w porównaniu do poprzedniego roku. 2021 w polskim kinie stał pod znakiem produkcji “Dziewczyny z Dubaju”, którą obejrzało ponad milion widzów.

“Dziewczyny z Dubaju” w reżyserii Marii Sadowskiej i wyprodukowany przez Dodę był również drugim najchętniej wyszukiwanym przez Polaków filmem w Google w minionym roku.

„Emily in Paris” – Netflix uczy fanów serialu, jak prawidłowo wymówić jego nazwę!

“Dziewczyny z Dubaju” liderem polskiego box office w 2021 roku

Kino Świat, dystrybutor filmu “Dziewczyny z Dubaju” pochwalił się, że jest to największy sukces frekwencyjny polskiej produkcji od początku pandemii koronawirusa. W zaledwie miesiąc od premiery przyciągnęła do kin 1 008 791 widzów.

“Dziewczyny z Dubaju” całkowicie zdominowały polski box office w 2021 roku. Jeżeli chodzi o frekwencje film ustępuje jedynie dwóm tytułom – najnowszej części przygód agenta 007 Jamesa Bonda „Nie czas umierać” oraz „Diunie”.

Rok temu triumfował film “365 dni” w oparciu o książkę Blanki Lipińskiej o tym samym tytule.

Afera w tle

Produkcja “Dziewczyny z Dubaju” przedstawia tzw. aferę dubajską, która pokazuje jedno z oblicz polskiego show-biznesu. W wydarzenia zamieszani byli celebryci, modelki, ale również wiele znanych postaci ze świata polityki czy sportu.

“Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…” – czytamy w opisie filmu na stronie Kino Świat.

“Dziewczyny z Dubaju” zostały wyreżyserowane przez Marią Sadowską, znaną z wielokrotnie nagrodzonego filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Za produkcję odpowiada duet Dorota Rabczewska i Emil Stępień, którzy już wcześniej współpracowali przy „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i „Pitbull. Ostatni pies”.

W filmie “Dziewczyny z Dubaju” występują – Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk i Józef Pawłowski. Z zagranicznej obsady pojawili się – Giulio Berutti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.