Inicjatywa „Wolna Szkoła” przedstawiła drugi spot zatytułowany „Lekcja nr 2: Ideologia LGBT wyrasta z neomarksizmu”. Ostrzega on przed nienawiścią i dyskryminacją. Osią nagrania są słowa Przemysława Czarnka i ostrzeżenie przed pełną realizacją planów Ministerstwa Edukacji i Nauki pod jego rządami.

Pół roku więzienia dla mężczyzny nawołującego do przemocy w internecie wobec osób LGBT

Hitler i LGBT

– Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu. A ten z marksizmu, pochodzi z tego samego korzenia co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców – mówił jeszcze w sierpniu 2020 roku Przemysław Czarnek, wówczas poseł PiS – kilka tygodni później szef resortu edukacji…

Słowa nowego ministra nie przeszły bez echa i szybko wywołały burzę wśród opinii publicznej. Teraz zostały przypomniane w kampanii „Wolna Szkoła”. Gdzie padają z ust młodej uczennicy, która uderza w osoby LGBT. – Chcemy szkoły stawiającej w centrum uczniów i uczennice: ich prawa oraz potrzeby, marzenia i pomysły. Szkoły nowoczesnej, obywatelskiej i demokratycznej. Przyjaznej, dla młodych ludzi, ich rodziców, nauczycielek i nauczycieli. Takiej, do której chce się chodzić, która motywuje do nauki i przygotowuje do życia we współczesnym świecie – czytamy na oficjalnym profilu inicjatywy „Wolna Szkoła”.

Czas na lekcję nr 2

„Lekcja nr 2: Ideologia LGBT wyrasta z neomarksizmu” to kolejna odsłona kampanii „Wolna Szkoła”, tym razem ostrzegająca o przemocy i nienawiści, z jaką spotykają się osoby LGBT. Wcześniej z kolei do sieci trafiło nagranie z lekcją nr 1, gdzie główny bohaterem był 12-letni chłopiec, który podczas rodzinnego obiadu zwraca się do swojej siostry słowami Czarnka z 2019 roku: „Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jeśli pierwsze dziecko rodzi się w wieku 30 lat, to ile można tych dzieci urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Boga powołana.”

Jak zaznaczają organizatorzy kampanii „aż 70% osób LGBT doświadcza przemocy, z czego 1/3 incydentów ma miejsce w szkołach”. Film podobnie jak poprzedni spot kończy się słowami: „Nie pozwól, żeby tak wyglądała edukacja twojego dziecka”.

„Jacy Wy piękni!” – Marcelina Zawadzka pochwaliła się chłopakiem, a internet zapłonął