Serial Wednesday przyniósł sławę nie tylko Jennie Ortedze. Inni bohaterowie również zyskali popularność i chętnie wypowiadają się w mediach na temat 2. sezonu. Prace nad kontynuacją przygód mrocznej nastolatki i jej przyjaciół z Nevermore zostały oficjalnie potwierdzone przez twórców serialu oraz Netflix.

Ogłoszenie kontynuacji serialu wywołało wiele radości wśród fanów. Serial Wednesday Netfliksa zaledwie w kilka tygodni stał się wielkim hitem. A słynny już taniec z czwartego odcinka pierwszego sezonu stał się viralem w sieci, a w szczególności królował na TikToku. Odtworzyła go nawet sama Lady Gaga.

Wednesday sezon 2: Netflix oficjalnie potwierdził kontynuację serialu

Kiedy 2. sezon Wednesday będzie dostępny na Netfliksie?

Dobre wieści przekazała widzom sama Jenna Ortega. W krótkim filmiku ukazuje swoje przygody z pierwszego sezonu i wyjaśnia: W ostatnich tygodniach polowano na mnie, nawiedzano i naśladowano miliony razy w internecie. To były istne tortury. Następnie pojawia się napis: To nie koniec cierpienia. Globalny fenomen powróci z drugim sezonem. Kiedy 2. sezon Wednesday będzie dostępny na platformie? Na razie nie padła konkretna data. Prawdopodobnie będzie to dopiero w 2024 roku, ponieważ prace na planie dopiero się rozpoczynają.

O czym będzie 2. sezon Wednesday?

Twórcy serialu mają już koncepcję i wiedzą, w którym kierunku ma potoczyć się akcja 2. sezonu Wednesday. Przede wszystkim chcą skupić się na relacji Wednesday z jej matką Morticią. Już w pierwszym sezonie było czuć wyraźne napięcie między kobietami. Kolejne odcinki mają pomóc wyjaśnić ich skomplikowaną więź. Ale oprócz tego, twórcy podkreślają, że Wednesday to serial o kobiecej przyjaźni, dlatego bardzo ważny stanie się wątek Enid – jednej z najbliższych przyjaciółek córki państwa Addamsów.

Wszyscy zachwycają się tańcem z serialu Wednesday oprócz Jenny Ortegi. Aktorka przyznała, że ma wiele wad

Wednesday poznała Enid w Akademii Nevermore. Dziewczyny dzieliły jeden pokój i choć początkowo nic nie wskazywało na to, że połączy je przyjaźń wraz z rozwojem akcji nieco neurotyczna nastolatka coraz bardziej przekonywała się do uśmiechniętej i chętnej do pomocy Enid. W jej rolę wciela się Emma Myers. Aktorka w jednym z niedawno udzielonych wywiadów zdradziła swój pomysł na to, jak powinna potoczyć się dalsza akcja serialu: Naprawdę chciałbym zobaczyć, jak Wednesday udaje się gdzieś za granicę i wchodzi w interakcje z międzynarodowymi wyrzutkami z różnych krajów. Czuję, że byłoby to naprawdę zabawne – powiedziała w wywiadzie na portalu Variety. Czy to oznacza, że 2. sezon Wednesday będzie rozgrywał się w innym miejscu niż Akademia Nevermore, a główną bohaterkę czeka podróż za granicę? Na razie wszystko pozostaje w sferze przypuszczeń. Zagadka rozwiąże się wraz z nadejściem 2. sezonu.