Podkład Double Wear Estee Lauder na stałe wszedł do listy produktów, które kobiety uwielbiają. Trzeba go przynajmniej raz w życiu wypróbować, jeśli szukacie kosmetyku, który wyrówna koloryt, ukryje niedoskonałości, zmatowi skórę, a przy tym nie spowoduje pogorszenia jej stanu (nawet gdy macie skłonność do trądziku).

Ponieważ jednak klasyczny Double Wear doczekał się kompaktowej wersji, która jest absolutną nowością, postanowiłyśmy przetestować tę nowinkę Estee Lauder. Bez marketingowej ściemy.

I by test okazał się bardziej miarodajny, porównałyśmy trzy produkty:

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Foundation - test

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact

Opis producenta:

Estée Lauder przedstawia NOWY Double Wear Makeup To Go Liquid Compact – 8 godzin doskonałego makijażu za naciśnięciem jednego przycisku, nowoczesną formułę Double Wear przeznaczoną dla nowoczesnych, dynamicznych kobiet. Wzbogacony o dawkę intensywnego nawilżania i umieszczony w kompakcie, zapewnia długotrwały i dostosowany do indywidualnych potrzeb makijaż w wybranym miejscu i czasie. Ultranawilżający, ultrapromienny, ultrawygodny – nieodłączny towarzysz Twoich podróży.

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Foundation - test

Double Wear Stay-in-Place Makeup SPF 10

Opis producenta:

Utrzymuje się na skórze do 15 godzin. Nieskazitelny wygląd przez cały dzień. Ten bezproblemowy, długotrwały podkład zachowuje świeżość i wygląda naturalnie pomimo upału, wilgoci i wzmożonej aktywności. Nie zmienia koloru, nie rozmazuje się i nie brudzi ubrań. Jest lekki i pozwala skórze czuć się komfortowo. Teraz nieskazitelny wygląd, który widzisz rano w lustrze, towarzyszy Ci przez cały dzień. Beztłuszczowy. Bezzapachowy.

KRYCIE

Średnie,nakładany warstwowo potęguje efekt; Filtr SPF 10

oraz

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Foundation - test

Double Wear Maximum Cover Camouflage Makeup for Face and Body SPF 15

Formuła płynnego kremu kryje wszelkie niedoskonałości skóry, także blizny potrądzikowe, znamiona, plamy posłoneczne oraz widoczne naczynka. Pomaga w ochronie skóry przed promieniami słonecznymi – filtr SPF 15.
Nadaje się do stosowania po zabiegach chirurgicznych, zgodnie z zaleceniami lekarza. Stworzony i przetestowany we współpracy z lekarzami i chirurgami.

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Foundation - test

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Foundation - test
Od góry: Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Stay-in-Place w kolorze Desert Beige, Double Wear Maximum Cover w kolorze Creamy Vanilla, na samym dole Makeup To Go Liquid Compact w kolorze Desert Beige

KOLORY:

Zaczynają się schody. Bardzo bladolice mogą mieć pewien problem, kobiety o umiarkowanie jasnej skórze znajdą już jednak coś dla siebie.
Kompaktowa wersja Double Wear ma swoje odpowiedniki kolorystyczne z wersji klasycznej. Można więc bez problemu znaleźć swój kolor i jest on faktycznie bardzo zbliżony, jeśli nie taki sam.

Jeśli chcemy korzystać z Double Wear Maximum Cover jako uzupełnienia makijażu (np. w roli korektora), jest problem. A to dlatego, że paleta kolorów jest ograniczona w porównaniu do Double Wear. Znalazłyśmy odcień najbardziej zbliżony do wybranego przez nas Desert Beige i był to Creamy Vanilla, ale okazało się, że Double Wear Maximum Cover po utlenieniu bardzo zmienił kolor na ciemniejszy. Trzeba uważać, a najlepiej zaopatrzyć się w próbkę, by później nie okazało się, że zakupiony w sklepie kolor zupełnie nam nie odpowiada.

Tekstura i krycie:

Oczywiście najbardziej intensywnie kryje Double Wear Maximum Cover – to kamuflaż, którym zakryjemy nawet tatuaże i najbardziej uporczywe przebarwienia czy znamiona.

Dość mocno kryjący jest Double Wear Stay-in-Place, a najlżejsze krycie daje jego wersja kompaktowa, choć tu efekt ten można stopniować. Jedno naciśnięcie uwalnia kroplę makijażu potrzebną do bardzo lekkiego, naturalnego wykończenia, które wyrówna niewielkie zaczerwienienia, lecz nic ponad to.

Trwałość:

Każdy z kosmetyków przetrwał na skórze cały dzień. Czy wytrzymają 15 godzin, jak obiecuje producent? Nie wiemy – trudno przez tak długi czas nie zmywać makijażu. Maximum Cover jest z całej trójki wyjątkowo oporny na zmywanie i ścieranie; pozbycie się go może przysparzać problemów – warto zaopatrzyć się w płyn do makijażu wodoodpornego.

Wygoda:

Jeśli kusi Was kompakt, ponieważ klasyczny Double Wear wylewany z buteleczki uprzykrza Wam życie, możecie czuć się zawiedzione. Dołączona do niego gąbeczka jest twardawa i wcale nie pozwala dobrze rozprowadzić produktu – zostają smugi. Polecamy nacisnąć przycisk, uwolnić kropelkę, a następnie zebrać ją pędzlem do podkładu i nim rozprowadzić kosmetyk. Wersja Maximum Cover nieźle nanosi się opuszkami palców, można też radzić sobie zwykłym pędzlem do podkładu lub korektora – w zależności od tego, jak podkład jest stosowany.

Kompakt jest dobrym wyjściem, jeśli czeka nas makijaż lub jego poprawka poza domem. Ma wygodne lusterko, znakomita jest też opcja z przyciskiem uwalniającym podkład. Trudno powiedzieć, na ile aplikacji wystarczy takie pudełeczko. 50 wydaje się być minimum biorąc pod uwagę niemałą cenę.

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Foundation - test

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Foundation - test

Double Wear Makeup To Go Liquid Compact Foundation - test