Wybór odpowiedniej torebki to nie jest łatwa sprawa. Warto stawiać na takie modele, które nie tylko świetnie wyglądają, lecz także podkreślają walory naszej urody. Jak dobrać odpowiedną torebkę? Oto kilka podstawowych zasad.

1. Biust

Kobiety, które mają duże piersi, powinny unikać torebek o krótkich uchach, kończących się na wysokości klatki piersiowej. Wybieranie modeli o długich rączkach odwraca uwagę od masywnych ramion i wydatnego biustu. Jeżeli jednak chcesz podkreślić piersi, wybieraj właśnie takie torby.

2. Talia i biodra

Szerokie biodra i talia oraz duży brzuch będą mniej widoczne, jeżeli wybierzesz torebki kończące się na wysokości łokcia. Nie decyduj się na torby sięgające
brzucha i bioder, ponieważ zwrócą one uwagę na niedoskonałości figury. Wielkie torby na ramię i te z dużymi ozdobami także nie będą się ładnie prezentować.

Jeżeli masz szczupłą talię, torby średniej wielkości oraz torby do ręki będą dla Ciebie najlepsze. Poszczególne fasony mogą być małe lub – jeżeli szukasz torebki na dzień – trochę większe.

3. Nogi

Dziewczyny o długich nogach mogą wybierać torby o pokaźnych uchach, torby na pasku noszone przez ramię, natomiast te o krótszych nogach powinny wybierać klasyczne kształty i rozmiary toreb.

4. Barki

Kobiety o szerszych barkach powinny unikać maciupeńkich toreb, które sprawią, że będą one wyglądać na jeszcze potężniejsze. Trzeba wybierać fasony trochę większe niż przeciętnie. Wysokie i szczupłe dziewczyny mogą zdecydować się na szersze lub workowate torebki, jednak niezbyt długie.

5. Niski wzrost

Panie, które chciałyby wydawać się wyższe, powinny wybierać podłużne torebki na długich paskach, w kolorach pasujących do ich strojów. Trzeba unikać dużych toreb do ręki, które optycznie skracają sylwetkę.

Tyle jeżeli chodzi o teorię, pora na praktykę – aby znaleźć torebki idealnie pasujące do nas, trzeba szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Powodzenia!