Depilacja bikini – dowiedz się jak zrobić to poprawnie i uniknąć podrażnień. Prezentujemy najczęściej wybierane metody depilacji bikini wykonywane samodzielnie w domu.

Depilacja bikini to temat, który wzbudza nie mało emocji. Wiele osób uważa, że nie powinno się depilować okolic intymnych, ponieważ rosnące tam włoski chronią przed rozwojem wirusów i bakterii. Do tego dochodzą również argumenty światopoglądowe. W ostatnim czasie pojawiło się wiele kampanii w mediach społecznościowych, które mają na celu propagowanie naturalnego piękna – dziewczyny wyrzucają depilatory i maszynki do golenia, by pokazać, że w pełni akceptują swoje ciało.

ZOBACZ TEŻ: ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ? POWINNAŚ WYKONAĆ JĄ WŁAŚNIE W ZIMIE!

Jednak wiele z nas nadal nie wyobraża sobie zaprzestania depilacji. Co więcej, okazuje się, że nie jest to wymysł XXI wieku, już w starożytności taka praktyka miała miejsce. W późniejszych czasach wpływ na depilację okolic intymnych miała moda i coraz bardziej skąpe stroje kąpielowe. Depilacja bikini ma się dzisiaj dobrze – do wyboru jest naprawdę wiele metod depilacji. Od najczęściej wybieranych maszynek do golenia, depilatorów po wosk i laser.

Depilacja bikini podrażnienia

Niezależnie od tego, którą metodę preferujemy ważne jest, by wiedzieć dokładnie jak ma wyglądać zabieg. Wiele kobiet boi się podrażnień, które mogą być skutkiem usuwania włosków z okolic intymnych, ale niepotrzebnie. Jeśli podejdziemy do tematu na spokojnie i będziemy pamiętać o tych kilku krokach, możemy uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń. Oto kilka ważnych wskazówek, które przydadzą się podczas depilacji bikini.

Pamiętaj, by zmiękczyć włoski i skórę zanim przystąpisz do depilacji. Bądź delikatna i ostrożna, wykonuj depilację płynnymi ruchami . Po zabiegu spłucz ciało ciepłą wodą. Delikatnie osusz skórę i zaaplikuj delikatny środek łagodzący np. oliwkę lub aloesowy żel .

Te porady sprawdzą się niezależnie od tego, czy wybierzesz maszynkę do golenia, wosk czy też depilator. Pamiętaj, że zaraz po depilacji ważne jest odpowiednie zabezpieczenie wrażliwej i delikatnej skóry. Pamiętaj o nawilżeniu i użyciu delikatnego środka, który ukoi ewentualne podrażnienia.

ZOBACZ TEŻ: POŻEGNAJ SIĘ Z MASZYNKĄ! DEPILACJA WOSKIEM – WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

depilacja bikini maszynką

To nadal najczęściej wybierana metoda depilacji bikini. Nic dziwnego, Panie, które maja już wprawę, robią to w ekspresowym tempie, nie bojąc się o podrażnienia . Jeśli decydujemy się na domową depilację bikini maszynką ważne jest, by użyć jej tylko raz. W przeciwnym razie roznosimy bakterie i wirusy po całym ciele, narażając się na przykre konsekwencje. Na początku dobrze jest zwilżyć włoski – w tym celu najlepiej sprawdzi się szybki prysznic. Nigdy nie powinno się golić okolic intymnych bez użycia pianki do golenia lub kremu. Nanieś kosmetyk na włoski i delikatnie przesuwaj maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa – to pozwoli Ci uniknąć podrażnień. Wybierając rodzaj maszynki lepsze będą te, które są przeznaczone dla kobiet. Posiadają nawilżający pasek, który ułatwia poślizg, a ostrza nie są tak mocne, jak w przypadku męskich odpowiedników.

Depilacja bikini woskiem

To zdecydowanie mniej przyjemna opcja, ale rekompensatą jest dłuższy czas ponownego wzrostu włosków. Ale z depilacją bikini woskiem trzeba się oswoić, dlatego jeśli robisz to pierwszy raz, na początku spróbuj na innym obszarze ciała – np. na nogach . Dopiero, kiedy oswoisz się z nową sytuacją przejdź do okolic bikini.

To skuteczna depilacja bikini, która pozwoli Ci pożegnać się z włoskami nawet na 4 tygodnie ! Jeśli chodzi o użycie wosku to najpopularniejszą odmianą jest brazylijska depilacji bikini. Aby zabieg mógł się udać, włosy powinny mieć długość około 0,5 cm – oznacza to zaprzestanie golenia na co najmniej dwa tygodnie przed depilacją woskiem.

Płynny wosk nałóż powoli szpatułką na włoski, po czym połóż na nim pasek tkaniny i szybkim, energicznym ruchem zerwij w kierunku odwrotnym do wzrostu włosków. Jeśli jednak wolisz gotowe plastry pamiętaj, by najpierw ogrzać je w dłoniach, następnie przykleić, wygładzić, docisnąć i szybko zerwać. Po depilacji użyj oliwki, by zniwelować uczucie pieczenia i pozbyć się zaczerwienienia. Wiele osób mówi, że depilacja bikini woskiem to najlepsza metoda, ponieważ włoski odrastają słabsze i kolejne zabiegi nie są już aż tak nieprzyjemne.

ZOBACZ TEŻ: TA BLOGERKA ZNALAZŁA NOWY SPOSÓB NA DEPILACJĘ. BĘDZIECIE MEGA ZDZIWIONE

Depilacja bikini kremem

Depilacja bikini kremem ma jeden duży plus – jest bezbolesna, ale niektóre składniki zawarte w kosmetykach mogą podrażnić skórę, dlatego najpierw zrób zalecaną próbę uczuleniową. Sam proces depilacji bikini kremem jest bardzo łatwy – wystarczy, że nałożysz kosmetyk na suchą, oczyszczoną skórę . Odczekaj kilka minut (na opakowaniu powinno być napisane ile czasu dokładnie potrzeba, by włoski się rozpuściły) i zmyj wszystko letnią wodą. Pamiętaj, że nie możesz przeprowadzić tej depilacji, jeśli skóra w okolicach intymnych jest podrażniona lub występują drobne ranki i skaleczenia.

Depilacja bikini depilatorem

Co prawda inwestycja w dobry depilator to niemały wydatek, ale w dłuższej perspektywy jest to opłacalne. Można śmiało powiedzieć, że jest to skuteczna depilacja bikini , ponieważ włoski są usuwane razem z cebulkami. Po depilacji bikini depilatorem mamy spokój nawet na 4-5 tygodni. Dostępne depilatory mają nasadki chłodzące, które niwelują uczucie bólu.

Jaka jest Wasza ulubiona metoda depilacji bikini?