„Dom Gucci” to chyba najbardziej wyczekiwany film tego roku. Warsztat reżysera Ridleya Scotta mówi sam za siebie („Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, „Thelma i Louise”, „Łowca androidów”, „Gladiator”). W jednej z głównych ról zobaczymy Lady Gagę, wcielającą się w postać Patrizii Reggiani. To właśnie ona w 1995 roku zleciła zabójstwo byłego męża Maurizio Gucciego – szefa włoskiego domu mody.

Zendaya wyprzedza swoje czasy o 8000 lat — zobacz jej futurystyczną suknię na premierze Diuny

„Dom Gucci”. Włoski luksus zwieńczony tragedią

W oficjalnym opisie filmu czytamy: „opisując trzy dekady miłości, zdrad, dekadencji, zemsty, a ostatecznie morderstwo, widzimy, co oznacza dla tej rodziny jej imię, ile jest ono warte i jak daleko posuną się jej członkowie, aby uzyskać nad wszystkim kontrolę”.

W głównych rolach Ridley Scott obsadził Lady Gagę (Patrizia Reggiani) i Adama Drivera (Maurizio Gucci). Na fabułę składa się prawdziwa historia włoskiej rodziny. Maurizio Gucci w 1985 roku po 12 latach małżeństwa zostawił swoją żonę Patrizię Reggiani i odszedł do młodszej kobiety.

Wkrótce po tym wydarzeniu 27 marca 1995 roku Maurizio został zastrzelony w wieku 46 lat na schodach włoskiego biura Gucciego. Zabójca był wynajęty przez Patrizię, a ona została skazana trzy lata później. Według prokuratury Reggiani kierowała się zazdrością, żądzą pieniędzy i niechęcią do byłego męża. Odbyła karę 18 lat pozbawienia wolności, z więzienia wyszła w październiku 2016 roku.

„Dom Gucci” w gwiazdorskiej obsadzie

Prócz Lady Gagi i Adama Drivera obsadę filmu tworzą laureaci Oscara i wielu prestiżowych nagród z branży kinematografii: Jared Leto (Paolo Gucci), Jeremy Irons (Rodolfo Gucci), Al Pacino (Aldo Gucci) i Salma Hayek (Pina Auriemma).

Polska premiera filmu „Dom Gucci” zaplanowana jest na 26 listopada 2021 roku. W Stanach Zjednoczonych odbędzie się dwa dni wcześniej.