300 km arktycznej dziczy, 180 wyszkolonych psów zaprzęgowych, garstka ekspertów, niewielka grupa ludzi takich, jak Ty. To jest właśnie Fjällräven Polar. Teraz możesz dołączyć do zespołu, który wyruszy w kwietniu 2024 roku.

Zwyczajni ludzie dokonujący niezwykłych rzeczy – to opowieść stara jak świat. Historie w stylu Dawida i Goliata wciągają nas w podróż zwykłego człowieka, który osiąga rzeczy niewyobrażalne.

Od 18 lat w ten sposób byli uczestnicy Fjällräven Polar opowiadają o swoich doświadczeniach z wyjątkowej pięciodniowej wyprawy przez skandynawską Arktykę. Ekspedycji, która doprowadziła ich do granic możliwości fizycznych i psychicznych.

Co roku każdy z uczestników wybranych do zespołu ma swoje osobiste powody, dla których zdecydował się na udział w wyprawie. Dla Nooshin Hamzehloo, urodzonej w Iranie i mieszkającej w Sztokholmie audytor podatkowej, Fjällräven Polar 2023 był sposobem na uhonorowanie dotychczasowego życia. Chciała ukończyć 300-kilometrową ekspedycję w dniu swoich 60. urodzin, a tym samym oświadczyć światu (i sobie), że najlepsze jest jeszcze przed nią.

Fjällräven Polar 2024

Przeczytaj więcej o wyprawie, która zmieniła życie Nooshin tutaj.

Ale każdego uczestnika Fjällräven Polar łączy jedna wspólna idea: zanurzyć się w jedynej w swoim rodzaju przygodzie, aby naprawdę sprawdzić siebie i odkryć, co to znaczy zostać odkrywcą Arktyki.

Zimno, wietrznie i ciemno. Daleko, bardzo daleko od domu.
Wierzymy, że każdy może czerpać z tego radość.

Czym jest Fjällräven Polar?

W kwietniu 2024 roku Fjällräven Polar zgromadzi 20 osób z różnych części świata na 300-kilometrowej wyprawie psimi zaprzęgami przez arktyczną tundrę Skandynawii. Przez pięć dni uczestnicy będą przemierzać rozległe zamarznięte tereny własnym psim zaprzęgiem, doświadczając świata zupełnie innego niż ich własny.

Fjällräven Polar, organizowany już po raz dziewiętnasty, daje możliwość przeżycia zimowej przygody w outdoorze ludziom, którzy pragną znaleźć w swoim życiu więcej przestrzeni na obcowanie z dziką przyrodą. Zgodnie z misją Fjällräven, aby inspirować ludzi do spędzania więcej czasu na łonie natury, ta wyprawa udowadnia, że z odpowiednim sprzętem i odpowiednią wiedzą, każdy może cieszyć się pięknem natury w arktycznych warunkach, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia w outdoorze.

Fjällräven Polar 2024

Fjällräven zaprasza ciekawych świata ludzi do zgłaszania się na tę przygodę życia.

Dołącz do ekspedycji Fjällräven Polar 2024

Jak aplikować?

Przyjmowanie zgłoszeń na wyprawę Fjällräven Polar 2024 rozpocznie się w poniedziałek 30 października po zakończeniu globalnego wydarzenia inauguracyjnego. W trakcie spotkania kandydaci dowiedzą się wszystkiego o wyprawie Fjällräven Polar 2024, jak aplikować, jak zdobyć miejsce, jak wygląda życie na północ od koła podbiegunowego i jak Fjällräven Polar zmienił życie dotychczasowych uczestników wyprawy.

Szczegółowe informacje na temat procesu aplikacji zostaną opublikowane podczas globalnego wydarzenia inauguracyjnego oraz na stronie Fjällräven Experience Hub.

Kluczowe daty

Fjällräven Polar 2024

Globalne wydarzenie inauguracyjne: poniedziałek, 30 października 2023 roku

Ogłoszenie 1. wyzwania: poniedziałek, 30 października 2023 roku

Ogłoszenie 2. wyzwania: poniedziałek, 6 listopada 2023 roku

Ogłoszenie 3. wyzwania: poniedziałek, 13 listopada 2023 roku

Zamknięcia procesu aplikacyjnego: niedziela, 19 listopada 2023 roku

Ogłoszenie zwycięzców: poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku

Ekspedycja Fjällräven Polar: 2-8 kwietnia 2024 roku

Gotowy na najmroźniejszą zimę

Kurtka, która zapewni ci komfort

Polar Expedition Parka to kurtka zaprojektowana z myślą o najbardziej ekstremalnych warunkach zimowych. Była wielokrotnie używana i testowana przez uczestników, maszerów i członków ekipy podczas wielu ekspedycji Fjällräven Polar.

Fjallraven Polar 2023

Wewnątrz: duże komory z puchem o sprężystości 700 cui oraz wewnętrzny kołnierz zatrzymują ciepło wychwytywane z ciała. Na zewnątrz: wytrzymały materiał G-1000 HeavyDuty jest umieszczony na klatce piersiowej, łokciach, spodniej stronie przedramion i siedzisku, aby zapewnić trwałość obszarów najbardziej narażonych na zużycie.

Jest to wytrzymały towarzysz na wiele nadchodzących zim i jest teraz dostępny dla każdego, kto szuka kolejnej przygody w naprawdę zimne dni.

Aby zobaczyć więcej nowego sprzętu, sprawdź Fall/Winter 2023 Press Kit.

Artykuł sponsorowany