Bycie fit to nie tylko chwilowa cecha – dla wielu osób to już styl życia. Niestety, tyle samo z nas wciąż dąży do tego, by zmienić przyzwyczajenia. Być może te nawyki podpatrzone u osób o zdrowym stylu życia Wam pomogą. Wszystko zaczyna się od małych kroków – zobaczcie!

Dobre nawyki ludzi FIT!Ćwicz nawet, gdy masz niewiele czasu

15 minut? Toż to cały kwadrans, podczas którego można wykonać po kilka serii ćwiczeń. Anna Lewandowska w „leniwe” dni wykonuje 4-minutowy trening tabata na jedną partię ciała, np. brzuch (trening polega na 20-sekundowych ćwiczeń kardio z 10-sekundowymi przerwami).

Nie rozmyślaj o ćwiczeniach – wykonuj je!

Błędem jest układanie sobie skomplikowanych planów mających wywrócić nasze życie do góry nogami. Po czym… wsiadamy w samochód, gdy chcemy przejechać kilkaset metrów do sklepu.

Jeśli lubisz się chwalić lub motywują Cię osiągnięcia innych…

… zainstaluj sobie aplikację, która np. monitoruje przebieg Twoich ćwiczeń, kroków lub kilometrów. Niech się śmieją, Twoja sylwetka i zdrowie są tego warte.

Unikaj nudy

Gdy tylko czujesz, że jakieś ćwiczenia nie sprawiają Ci już frajdy, zmień je! Zacznij pływać, zapisz się na taniec, etc. Ruch ma być przyjemnością!

Jedz dobre jakościowo jedzenie

Staraj się jak najwięcej rzeczy przygotowywać sama. Jedz jak najmniej przetworzone produkty, staraj się dobrze doprawiać. Jedząc rozsądnie nie zrobisz sobie krzywdy.

Nie doprowadzaj do uczucia silnego głodu

To on sprawia, że bezmyślnie jemy cokolwiek.

Ćwicz w domu, jeśli nie masz czasu na siłownię

Tak naprawdę wiele osób nie lubi całego ceremoniału związanego z chodzeniem na siłownię. Nie rób niczego na siłę. To jasne, że lepiej jest poświęcić 15 minut na ćwiczenia w domu niż zrezygnować z ćwiczeń w ogóle.

Dobre nawyki ludzi FIT!Nie koncentruj się na wyglądzie, tylko na zdrowiu!

Jeśli jedyną motywacją do ćwiczeń będzie wygląd, istnieje szansa, że zaprzestaniesz ćwiczyć, gdy tylko zgubisz te upragnione centymetry. Jeśli natomiast odkryjesz to, co lubisz i co sprawia, że uzależnisz się od tego pozytywnie, nawyk wejdzie w krew na długo!

Wysypiaj się i zadbaj o relaks!

Zmęczone ciało nie będzie ćwiczyć dobrze i efektywnie, Ty nie będziesz miała na to ochoty.

Noś przy sobie wodę

To wydaje się być takie oczywiste, ale wcale nie jest. Czy wiesz, że z powodu braku dostatecznego nawodnienia organizmu możesz czuć się ospała i zmęczona?