Od dłuższego czasu panuje moda na bycie fit. Aktywność fizyczna jak najbardziej wskazana, a wybór sportów jest naprawdę spory. Jeżeli nie lubicie ćwiczyć na siłowni to może skusicie się na lekcje tańca? My same zastanawiamy się nad podjęciem wyzwania, chociaż czujemy, że nogi mamy lewe! Ale gdy spojrzymy na listę korzyści płynących właśnie z tańca, zapominamy o swoim braku talentu i mamy coraz większą ochotę uderzyć na parkiet!

ZOBACZ: BĘDZIESZ MARZYĆ O TYM, BY TAŃCZYĆ TAK, JAK CI FACECI

Psychologowie, lekarze i tancerze jednym tchem wymieniają długą listę korzyści płynących z tańca – zarówno tych, które są związane z ogólnie pojętą sprawnością fizyczną, jak również tych emocjonalnych, bardzo osobistych. Razem z Egurrola Dance Studio przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych z nich.

Szczęście na wyciągniecie ręki

Popatrzcie na osoby, które tańczą – z pewnością się uśmiechają. Bo taniec to jedna z niewielu aktywności, która sprawia przyjemność prawie każdemu. W dodatku tańczyć można w każdym wieku!

Natychmiastowy zastrzyk energii

Chwilowy brak letniego słońca idealnie zastąpi taniec, który również skutecznie pobudzi do życia i natychmiastowo doładuje Wasze baterie niespotykaną dotąd energią. A jeżeli będzie taka konieczność pomoże również zapomnieć o codziennych troskach.

Pewność siebie i poczucie własnej wartości

Jeżeli brakuje Wam pewności siebie od razu skierujcie swoje kroki na salę taneczną. Już po kilku zajęciach zauważycie, że przez świat idziecie pewniejszym krokiem i z wysoko podniesioną głową. Ostrzegamy, że na Waszych twarzach może również częściej gościć uśmiech.

ZOBACZ: JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z JAZDY ROWEREM?

Dlaczego warto zacząć (o ile jeszcze tego nie robisz!) tańczyć? (FOTO)

Zabawa i poprawa sylwetki

Już godzina tańca pozwala spalić nawet 500 kalorii, a regularne uczęszczanie na zajęcia szybko poprawią kondycję. Dodatkowym elementem każdych zajęć są ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, dzięki którym Wasze mięśnie będą bardziej elastyczne i wytrzymałe.

Pamięć na medal

Ok, przyznajemy, podczas pierwszych zajęć zapamiętanie choreografii nie jest najłatwiejsze. Drugi raz też może wymagać dużego skupienia. Ale z każdym kolejnym treningiem będzie coraz łatwiej. Tańczcie, a Wasza pamięć będzie się poprawiała w niesamowitym tempie.

Bez względu na wiek

Tańczyć może każdy i w każdym wieku. W wielu krajach, takich jak Niemcy, Japonia, Anglia czy Francja właśnie ludzie dojrzali są studentami tańca. Znajdźcie więc trochę czasu dla siebie i idźcie do szkoły tańca!

ZOBACZ: PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC – SAME WSPÓŁCZESNE HITY

Dlaczego warto zacząć (o ile jeszcze tego nie robisz!) tańczyć? (FOTO)