Peelingi zapewne doskonale zna każda z Was. Każda z Was zapewne również wie, na czym polega jego mechanizm. W skrócie – jest to nic innego, jak złuszczanie martwego naskórka. A słyszałyście kiedyś o tym, że powinnyśmy wykonywać złuszczanie nie tylko ciała, ale również skóry głowy?

ZOBACZ TEŻ: PORADY URODOWE – JAK DBAĆ O WŁOSY LATEM?

Peeling do skóry głowy

Wykonywanie dokładnego złuszczania skóry na głowie ma bardzo dużo zalet. M.in. przyspiesza porost włosów poprzez poprawę mikrokrążenia, ułatwia oddychanie skórze, pomaga pozbyć się suchego łupieżu, zwiększa wchłanianie substancji odżywczych w głąb skóry, dogłębnie nawilża skórę głowy, dotlenia mieszki włosowe. Dzięki niemu włosy stają się mocniejsze, a także zaczynają wyglądać lepiej.

Złuszczanie powinnyśmy fundować sobie „od czasu do czasu”. Z pewnością nie za każdym razem, gdy myjemy włosy. Można stosować go raz w tygodniu lub trochę rzadziej.

peeling skóry głowy domowe sposoby

Oczywiście na rynku są dostępne specjalne preparaty, ale skoro chcemy uniknąć stosowania „chemii”, która znajduje się w szamponach i maskach – warto sięgnąć po naturalne składniki. Do naszej mikstury nadadzą się m.in. cukier, sól, kawa, czarne mydło, glinki, a nawet… kasza jaglana czy płatki owsiane!

cukrowy peeling skóry głowy

Najprościej przygotować go jednak z cukru. Najszybszym sposobem będzie połączenie kilku łyżek cukru z delikatnym szamponem (np. dziecięcym). Przygotowaną papkę zmasowujemy w skórę głowy przez kilka minut, następnie dokładnie spłukujemy i nakładamy maskę. Gotowe!

Wypróbujecie? A może macie jakieś sprawdzone przepisy na peelingi?

Dlaczego powinnaś zacząć robić peeling skóry głowy?