Brytyjska rodzina królewska przygotowuje się do oglądania kolejnego sezonu serialu przypominającego operę mydlaną. „The Crown”, przebojowy serial Netflixa, opisujący historię rodu Windsorów urzekł fanów na całym świecie, a światło dzienne ujrzy wkrótce sezon piąty produkcji.

Pierwsze cztery sezony obrazowały młodość królowej Elżbiety II, jej pierwsze spotkanie i proces zakochiwania się w Filipie. Produkcja zakończyła sezon czwarty na połowie lat 80., kiedy to księżna Diana stała się globalnym fenomenem, mimo kłopotów w małżeństwie z księciem Karolem. We właśnie produkowanym sezonie piątym nastąpi duża zmiana. Po raz kolejny królową zagra inna aktorka. Po Claire Foy i Olivii Colman zagra ją Imelda Staunton.

Na ekranie zobaczymy również nową aktorkę grającą Dianę. Rolę Emmy Corrin przejmie Elizabeth Debicki. Nowy sezon ujawni nieco więcej szczegółów z życia księcia Filipa. Zagra go Jonathan Pryce.

Meghan Markle chce zostać prezydentką? Ojciec ujawnia swoje krytyczne zdanie na ten temat

Sezon 5 The Crown skupia się na księciu Filipie

Sezon piąty „The Crown” pojawi się w przyszłym roku, a widzowie dowiedzą się wszystkiego o związku księcia Filipa i brytyjskiej arystokratki Penny Knatchbull. Philip poznał ją w połowie lat 70., umawiając się z przyjacielem księcia Karola,  Nortonem Knatchbullem. Minęły lata, zanim Filip i Knatchbull utworzyli więź. W 1991 roku, kiedy jej pięcioletnia córka zmarła na raka nerki, zbliżyli się do siebie, a kobieta stała się bliską powierniczką księcia. Para cieszyła się przejażdżkami bryczką i motocyklem. Rodzina królewska utrzymywała, że ​​są oni tylko przyjaciółmi.

Nie oznacza to jednak, że rodzina życzyłaby sobie, aby związek ten rozgrywał się na ekranie. „Twórcy The Crown uważają, że jest to relacja godna zbadania. Ten wysoce osobisty związek raczej nie zostanie przyjęty z uśmiechem przez rodzinę królewską”, twierdzi informator Daily Mail.

Anna Lewandowska szczerze o trudach macierzyństwa: „Naprawdę nie musimy być idealne”

Sonda

The Crown

Oglądałaś poprzednie sezony "The Crown"?