Tego dnia Lady Gaga na pewno nie będzie wspominała dobrze. Po miesiącach oscarowego szumu kreacja Lady Gagi w „Domu Gucci” nie zdobyła nominacji do Oscara. Oznacza to, że wszystkie, wielokrotnie wypowiadane mantry („W imię ojca i syna i Domu Gucci”) nie zostały wzięte pod uwagę.

Nominacje do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową zdobyły Jessica Chastain, Olivia Colman, Penélope Cruz, Nicole Kidman i Kristen Stewart. Gaga sportretowała Patrizię Reggiani mówiąc z włoskim akcentem przez dziewięć miesięcy i zatrudniając psychiatrę do ochrony jej zdrowia psychicznego podczas kręcenia filmu, a mimo to Akademia zauważyła „House of Gucci” tylko w kategorii makijaży i fryzur. 8 lutego po ogłoszeniu nominacji zespół oklaskiwał ekipę zajmującą się fryzurami i charakteryzatorów filmu oraz wszystkie inne znane gwiazdy.

House of Gucci: proteza nosa, tuszowanie tatuaży i peruki. Jak Lady Gaga stała się Patrizią Reggiani?

„Wszystkim nominowanym w tym roku, gratuluję za ciężką pracę, poświęcenie, nominację i magię – wszyscy zasługujecie na wielkie uznanie za naprawdę piękny krajobraz występów i osiągnięć w ubiegłym roku” – napisała na Instagramie Lady Gaga. „Wasze oddanie podczas Covid, wasze wielkie serca i umiejętność opowiadania niesamowitych historii to prezent dla całego świata w tym dla wielu osób w bardzo trudnym czasie. Gratulacje moim przyjaciołom. Brawo!”, dodała artystka.
Widzowie są zdziwieni takim obrotem sytuacji, bowiem Gaga jest jedyną damą, która zdobyła nominacje do czterech innych wielkich nagród — a mianowicie do Złotych Globów, Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych, Nagrody Krytyków i Nagrody Filmowej BAFTA.

Chociaż Gaga technicznie nie potrzebuje kolejnego Oscara, by udowodnić swój talent, wielu widzów zastanawia się, co wpłynęło na decyzję Akademii. Internauci spekulują, że za tą decyzją może stać była dziewczyna Maurizio Gucci, Paola Franchi. Jaka jest prawda? Na pewno wkrótce się tego dowiemy.

To już oficjalne. Polski film ma szansę na Oscara!

Sonda

dom gucci

Oglądaliście już film „Dom Gucci”?