Królowa Elżbieta II zasiada na tronie od 69 lat, ale od dziesięcioleci nie odwiedziła wyspy Barbados. W rzeczywistości ostatni raz była tam w 1989 r. Ten wyspiarski naród uzyskał formalną niezależność od Wielkiej Brytanii w 1966 r. Od grudnia 2021 r., czyli za kilka krótkich miesięcy, królowa Elżbieta nie będzie już posiadać tytułu głowy państwa w tym kraju.

To najnowsze informacje dotyczące królowej, które wyciekają z Pałacu. Wcześniej wyciekł plan na wypadek jej śmierci. Członkowie rodziny, tacy jak na przykład książę Karol, zostali uwikłani w skandale, czyniąc królową nieszczęśliwą. Ten rok miał być dla monarchini rokiem „transformacji” i z pewnością nie zawiódł pod tym względem…

Andrew Morton nazywa Meghan Markle hipokrytką

Królowa zakończy rok, tracąc jeden z krajów, w którym była głową państwa. Elżbieta jest głową państwa w 16 krajach, w tym na Jamajce, która sama rozważa usunięcie jej z tytułu głowy państwa. Królowa nie odwiedza już tych krajów, a ponieważ są one daleko i prowadzą własną politykę gospodarczą, jedynym słusznym wyborem jest przywrócenie im niezależności. Jaki jest prawdziwy powód, dla którego Barbados oddziela się od królowej?

Barbados to tylko jeden z narodów, które Wielka Brytania skolonizowała w okresie brytyjskiego imperializmu. Pierwsi brytyjscy osadnicy przybyli na wyspę w 1627 roku, a w ciągu kilku miesięcy Wielka Brytania zagarnęła wyspę dla siebie, pomimo istniejącego tam społeczeństwa. Teraz, wieki później, Barbados odzyskuje swoją przestrzeń i staje się republiką.

„Nadszedł czas, aby całkowicie zostawić za sobą naszą kolonialną przeszłość” – powiedziała gubernator Barbadosu Sandra Mason podczas przemówienia. „Chcemy barbadoskiej głowy państwa. Jest to ostateczne potwierdzenie tego, kim jesteśmy i co jesteśmy w stanie osiągnąć. Dlatego Barbados zrobi kolejny logiczny krok w kierunku pełnej suwerenności i stanie się Republiką do czasu, gdy będziemy świętować naszą 55. rocznica odzyskania niepodległości”.

Nakręcono alternatywny finał „Bridgertonów”. Lady Whistledown miała być kimś zupełnie innym