Zaledwie pięć minut spędzone w saunie może zdziałać cuda. Jak właściwie działa para? Wraz z pojawieniem się domowych saun przenośnych, zdecydowałyśmy, że nadszedł czas na zbadanie tej sprawy. Dlaczego skóra Twojej twarzy powinna zażywać kąpieli parowych? Odpowiadamy!

Z kąpieli parowych powinny korzystać przede wszystkim osoby, które na co dzień zmagają się z rozszerzonymi porami oraz wypryskami. Zmiękczają skórę, usuwają wszelkie zanieczyszczenia oraz nagromadzony olej osadzony w porach.

ZOBACZ TEŻ: CAŁA PRAWDA O KOSMETYKACH Z EFEKTEM CHŁODZENIA SKÓRY! POWINNAŚ ICH UNIKAĆ?

Oczywiście idealnie byłoby, gdybyśmy mogły pozwolić sobie na regularne sesje parowe w SPA, ponieważ są bezpieczniejsze i bardziej skutecznie. Specjaliści twierdzą, że trzy minuty „parowania” twarzy w domu zmaksymalizuje korzyści płynące z dobrego systemu pielęgnacji skóry.

Podczas gdy kuszące jest uciekanie się do starej sztuczki napełniania miski wrzącą wodą i zarzucenia ręcznika na głowę, lepiej jest wybrać specjalnie zaprojektowane urządzenie. W domowym parowaniu największym zagrożeniem jest nadmierne nagrzewanie skóry. Może się tak zdarzyć, gdy siedzisz zbyt blisko źródła pary lub jeśli „parujesz” zbyt długo. Mimo wszystko, zachowując odpowiednie środki ostrożności, warto spróbować.

ZOBACZ TEŻ: DZIWACZNE, ALE GENIALNE SPOSOBY, NA WYKORZYSTANIE MLEKA W PIELĘGNACJI SKÓRY!

Skusicie się?